Oddajemy firmowe auto do skupu – jak sprawdzić ile jest warte?

auto-automobile-automotive-257345Prowadzenie firmy wiąże się bardzo często z koniecznością utrzymania sporej floty samochodowej. W wielu branżach nie da się bowiem na co dzień prowadzić działalności bez wygodnego i sprawnego samochodu. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy samochód jest już stary, awaryjny i nie spełnia do końca pokładanych w nim oczekiwań. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż samochodu, zanim zacznie on generować dodatkowe koszty związane z naprawami.

Sprzedaż samochodu firmowego możliwa jest na kilka sposobów. Niektóre firmy oddają auta do komisu, licząc na to, że klienci znajdą się sami. W tej sytuacji trzeba jednak mieć świadomość, że komis policzy sobie za sprzedaż odpowiednia prowizję, a więc cena, jaką uzyskamy za auto będzie dużo niższa od rynkowej. Innym rozwiązaniem może być wystawienie samochodu na portalach ogłoszeniowych. To też dobra opcja, ale pod warunkiem, że mamy czas i ochotę na odpisywanie na dziesiątki wiadomości i umawianie się z potencjalnymi klientami. Może też się okazać, że pomimo sporego zainteresowania nie uda nam się sprzedać auta ani od razu, ani w ciągu kilku tygodni czy miesięcy.

Skup samochodów za gotówkę

Dobrą alternatywą dla sprzedaży samochodu poprzez portale ogłoszeniowe może być skorzystanie z oferty firm, które zajmują się skupem sprawnych i powypadkowych samochodów. Profesjonalny auto skup Wrocław to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie i szybkim załatwieniu formalności. Dobre i sprawdzone firmy skupujące działają bardzo szybko i sprawnie. Co więcej, można nawet umówić się z nimi u siebie w firmie, dzięki czemu nie ma konieczności jazdy autem na drugi koniec miasta czy jeszcze dalej. Pracownik skupu przyjeżdża na miejsce, wycenia samochód, a jeśli właściciel zgadza się na tę cenę, może auto sprzedać od razu i trzymać gotówkę jeszcze tego samego dnia. Dużą zaletą tej opcji jest też fakt, że właściciel nie musi przejmować się żadnymi formalnościami – załatwi je za niego firma skupująca samochody. Skup aut jest więc szybkim i sprawdzonym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które chcą szybko pozbyć się samochodu.

Skąd wiadomo, ile auto jest warte

Wiele osób, które chcą sprzedać swój samochód, chce też wiedzieć, ile konkretnie jest on warty, aby zbyć go za rozsądną, rynkową cenę. Aby sprawdzić, jaka jest wartość samochodu, można skorzystać z usług rzeczoznawcy samochodowego. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to z dodatkowym kosztem. Można również przejrzeć portale motoryzacyjne i ogłoszeniowe i sprawdzić, w jakich cenach sprzedawane są samochody z danej marki, modelu czy rocznika. Dobrym pomysłem jest również zaufanie wycenie eksperta ze skupu samochodów. On najlepiej zna się na cenie, w jakich sprzedawane są poszczególne auta. Trzeba też mieć świadomość, że sprzedając samochód w skupie nie uzyskamy pełnej ceny, jaka jest wart. Jest to koszt, jaki ponosimy za szybką i sprawną obsługę. Celem działania firm skupujących jest bowiem taniej kupić drożej sprzedać i osoby, które chcą skorzystać z ich usług, muszą liczyć się z taką ewentualnością.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>