Niezbędnik profesjonalisty – jakich narzędzi nie może zabraknąć firmie zakładających baseny?

swimming-pool-882x584

Posiadasz firmę, która zajmuje się budową basenów ogrodowych, a może taką firmę planujesz założyć, gdyż w obecnych czasach nastała moda właśnie na zagospodarowywanie ogrodów tego typu atrakcjami. Chcesz być profesjonalistą? Przeczytaj zatem ten krótki niezbędnik, który dotyczy narzędzi, jakich nie może Ci zabraknąć.

Zaczynasz wykopy

W rękach trzymasz projekt budowy basenu. Wiadomym jest, że zaczniesz od prac ziemnych, które są związane z wykopem niecki, w której to powstanie wymarzony basen ludzi, którzy zlecili Ci jego budowę. Do wykopu niecki potrzebujesz koparki. Jej wielkość jest uzależniona od powierzchni basenu. Najczęściej przy tego typu pracach wykorzystuje się niewielkie koparki, bo przecież nie budujesz tutaj basenu o wymiarach olimpijskich, a jedynie basen na użytek domowników. Ziemię z wykopów trzeba usunąć, zatem niezbędna będzie tutaj również ciężarówka z naczepą.

Prace w wykopie

Kolejnymi pracami, które Cię czekają to wykonanie podsypki żwirowej oraz wykonanie siatki zbrojeniowej. Do tych prac koniecznie będziesz potrzebował szpadli oraz przecinarki i giętarki. Oczywiście najpierw żwir możesz wsypać za pomocą koparki, ale i tak musisz go wyrównać, a do tego najlepiej nadają się szpadle. Giętarka posłuży Ci do wyginania drutu z którego zrobiona jest siatka zbrojeniowa, a przecinarkę wykorzystasz do jego równego przycięcia. Pamiętaj także o taczkach do wożenia żwiru, jeśli nie będziesz korzystał z koparki na tym etapie prac budowlanych.

Przed Tobą etap murowania

Na tym etapie pole do popisu mają Twoi murarze, których zadaniem jest wymurowanie niecki z bloczków. Przy tych pracach jak wiadomo potrzebna jest betoniarka do mieszania zaprawy murarskiej, szpadle, szpachelki, kielnie, haki murarskie, poziomice itd. Jeżeli nie masz betoniarki, to na dzień dzisiejszy na rynku jest już cała masa wiertarek, które również możesz wykorzystać do mieszania zaprawy. Oczywiście w trakcie tych prac nie możesz zapomnieć o miejscach na druty zbrojeniowe, a także o osadzeniu niezbędnych elementów potrzebnych do wykonania całej instalacji basenu (elektryka, reflektory, skimmery itd.). Tutaj z pewnością przydadzą Ci się bruzdownica dzięki, której będziesz potrzebował do wykonania wgłębień pod kable i rury, a także szlifierka kątowa do cięcia i szlifowania metalu oraz betonu, a także prostownica, którą wykorzystasz do prostowania rur i kabli. Jak zapewne wiesz taką nieckę należy otynkować od wewnątrz.

Prace izolacyjne i elektryczne

W trakcie wykonywania tych prac izoluje się nieckę basenu specjalną folią i wykładziną, dociepla się ściany basenu i robi podsypkę. Zarówno folię, jak i też wykładzinę będziesz montował za pomocą specjalnych listew, które są zgrzewane na krawędziach, więc bez zgrzewarki się nie obejdzie. Kiedy ukończysz prace izolacyjne, zabierasz się za montaż wyposażenia związanego z funkcjonowaniem basenu, czyli jego oświetlenie, skimmery itp. Walizki z narzędziami będą na tym etapie jak znalazł, bo w ruch pójdą śrubokręty, wkrętarki, młotki i inne tego typu rzeczy. Basen można powoli napełniać wodą.

Czas na kafelki, poręcze i oddanie budowy

W ostatnim etapie budowy basenu pole do popisu mają Twoi glazurnicy. To oni upiększą wykończenia basenu dzięki położeniu kafelek. Nieodzownym narzędziem staje się tutaj z pewnością wyrzynarka, którą będą oni przecinali glazurę. Oczywiście każdy glazurnik „z prawdziwego zdarzenia” musi wyposażyć się także w łatę murarską, którą wyznaczy sobie „pole startowe” układania kafelek. Na koniec zamontujecie poręcze przy schodkach, które poprowadzą właścicieli basenu w błękitną toń wody. To jaką opaską zostanie wykończony basen, będzie zależało od właścicieli i stylistyki domu, basenu i całego ogrodu, mogą to być: drewno, glazura, czy też polbruk. Jeżeli wszystko poszło gładko, oddajesz budowę i kasujesz pieniądze za jej wykonanie

Na koniec dodam, że w wyżej wymienionym niezbędniku ukazano jedną z podstawowych metod budowy basenu i podstawowe narzędzia do takich prac. Pamiętaj, że na dzień dzisiejszy istnieje wiele technologii takiej budowy, a na rynek co chwilę wchodzą nowe narzędzia potrzebne firmie budowlanej w takim przypadku.

Opracowano wspólnie z firmą  http://www.starpool-unipool.pl – wykonawcą basenów ogrodowych

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Karol pisze:

    Ten artykuł to prawdziwa kopalnia wiedzy! Dla wszystkich zainteresowanych zakupem niezawodnych elektronarzędzi, moją rekomendacją jest domitech.pl. Sam korzystałem z ich oferty kilka razy i za każdym razem byłem pod wrażeniem zarówno jakości produktów, jak i obsługi klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>