Najwięksi producenci opakowań w Polsce

opakownia

Obecnie zdecydowana większość produktów, które są dostępne w sklepach są już opakowane. Wyjątkiem mogą być tylko owoce, warzywa i ubrania. Pozostałe produkty kupujemy już opakowane. Wielu z nas może się zastanawiać, czy jest to dobre rozwiązanie dla środowiska. Jednak bez względu na nasze podejście do ekologii – firmy produkujące opakowania są na dzień dzisiejszy ważną gałęzią biznesu. Jak wygląda zatem polski rynek firm produkujących opakowania?

Interplastik z Poznania

Interplastik jest dużą firmą z Poznania. Firma odznacza się dużą elastycznością i otwartością na klienta. Do swoich klientów podchodzą w sposób indywidualny, a obsługa jest kompleksowa. Interplastik deklaruje, że ich celem jest rozszerzać współpracę z instytucjami naukowo-badawczymi, klastrami oraz instytucjami otoczenia biznesu. Nie jest to częste podejście do rynku i sprzedaży opakowań.

Zeller Plastik Poland

Zeller Plastik Poland Sp. z o. o. to nowa nazwa firmy”Crown Plastics Polska. Zmiana miała miejsce w październiku 2005 i była związana ze sprzedażą przez koncern CROWN, zakładów produkujących opakowania z tworzyw sztucznych grupie kapitałowej “PAI PARTNERS” Powstała w ten sposób nowa organizacja nosi nazwę Global Closure Systems.

Global Closure Systems posiada 30 fabryk w 16 krajach świata i zatrudnia około 3. 500 pracowników. W roku 2004 obrót łączny wszystkich zakładów wyniósł 710 milionów USD. Za cel stawia sobie dostarczanie na rynki lokalne i międzynarodowe kompletnych rozwiązań w zakresie opakowań plastikowych.

Zeller Plastik Poland Sp. z. o.o. w Woli Rębkowskiej, niedaleko Garwolina (55 km od Warszawy), produkująca: plastikowe butelki, zamknięcia, opakowania w technologii IBM, należy do jednych z najnowocześniejszych zakładów Global Closure Systems w Europie.

Zakład produkcji opakowań Ader

Wypełnienie do paczekJest to firma, która już od kilkunastu lat produkuje opakowania i wyroby z tworzyw sztucznych. Ich działalność produkcyjna jest prowadzona w dwóch zakładach, znajdujących się we Włostowicach (główna siedziba firmy) oraz w Brzegu Dolnym. Asortyment produkcji obejmuje butelki i pojemniki o objętości od 40 ml do 5 l, oraz zamknięcia i dozowniki.

Potencjał produkcyjny Ader to kilkadziesiąt maszyn do produkcji opakowań metodą rozdmuchu, kilkanaście wtryskarek w tym do produkcji elementów dwukolorowych, specjalistyczne linie służące do nanoszenia nadruku na opakowania i produkcji folii oraz etykietowania i pakowania.

UTZ Group Polska

Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, która poświęca się głównie obszarom takim jak produkcja i sprzedaż różnego rodzaju opakowań, wykonanych z tworzyw sztucznych. Od tej firmy potencjalny klient może zakupić pojemniki, skrzynipalety oraz palety przemysłowe czy też wózki transportowe. Wyroby są wykonane z plastiku. W skład reszty asortymentu wchodzą również: pojemniki antyelektrostatyczne, pojemniki na części techniczne, pojemniki oszczędzające powierzchnię oraz pojemniki na materiały niebezpieczne. Mocnym punktem UTZ Group Polska jest ścisłe przestrzeganie wszystkich norm i standardów przemysłowych. To, że firma nie łamie żadnych praw i zasad jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach. Firma tworzy renomowaną markę, przyczyniają się do tego liczne zakłady, zlokalizowane w Chinach, USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, a także w Polsce.

Firma UTZ Group bierze udział w licznych targach branżowych. W dniach 19-23. 05 br. można ich zobaczyć w Mediolanie na targach IPACK-IMA. Natomiast w dniach 27-29. 05 br. firma wystawia się na targach Polfish w Gdańsku. Również w ciągu trzech dni, między 16 a 19 czerwca tego roku można ich zobaczyć w Meksyku, na targach EXPO PACK. Firma jest zatem bardzo aktywna i zależy jej, aby być zawsze blisko swoich klientów, a tym samym budować stabilną pozycję na rynku opakowań produktów.

Jak widzimy firm produkujących opakowania jest w Polsce wiele. Większość z nich to duże międzynarodowe koncerny. Jednakże dobrze jest wiedzieć, że tak duże firmy chcą mieć swój oddział lub siedzibę w Polsce.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Walery pisze:

    Przydało by się również zestawienie firm, które produkują opakowania z ekologicznych materiałów. To dość niszowa produkcja ale czasem niezbędna. Jakby ktoś potrzebował informacji tego typu to można poszukać na eko portalu tutaj: http://eco-news.pl/ – pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>