Najciekawsze formy reklamy własnej firmy

reklama2

Własna firma, to bardzo duża odpowiedzialność. Jeżeli nasz własny biznes dobrze funkcjonuje, to jesteśmy dumni i zadowoleni. Gorzej jest, gdy nasza firma nie rozwija się w takim stopniu, w jakim byśmy chcieli. Musimy postarać się o rzeszę nowych klientów, zainteresowanych naszym produktem, czy usługami.

Po co reklama?

Reklama jest dźwignią handlu. Większość z nas spotkało się z takim powiedzeniem. Reklama jest bardzo ważna, w powodzeniu własnej działalności. Bez niej, osoby zainteresowane naszymi usługami i produktami, nie będą wiedziały o naszym istnieniu, nie trafią do naszej firmy. Skuteczna reklama jest w stanie podnieść sprzedaż o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent.

Ciekawe i skuteczne formy reklamy

Reklamę naszej firmy, powinniśmy zacząć od stworzenia strony internetowej, która będzie naszą wizytówką i będzie prezentowała nasze usługi i produkty. Jeżeli nie ma nas w Internecie, to nie istniejemy. Taki jest dzisiejszy świat. Kolejnym krokiem, powinna być próba pozycjonowania naszej strony, w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Jeżeli ktoś będzie poszukiwał jakiegoś produktu, to po wpisaniu haseł kluczowych, otrzyma wyniki, a wśród nich, znajdzie się nasza strona. Im bliżej jej będzie do osiągnięcia pierwszego wyniku w wyszukiwarce, tym lepiej.

Reklama po przez Facebook

Skuteczna reklama naszej firmy, to również korzystanie z portali typu Facebook. Jeżeli założymy sobie profil na takim portalu, to nasza rozpoznawalność ma duże szanse wzrosnąć. Warto zachęcać ludzi do kliknięcia polubienia naszej fanpage strony. Im więcej ludzi kliknie, tym więcej osób się o nas dowie, ponieważ komunikat o polubieniu otrzymają inni znajomi tych osób.

Możliwości reklamy zależą w dużej mierze od tego, czym zajmuje się nasza firma. Niektóre rodzaje działalności potrzebują tylko reklamy w Internecie, w formie strony www, czy pozycjonowania. Inne potrzebować mogą reklamy w mediach takich jak, telewizja, czy radio. Ciekawym pomysłem może być stworzenie aplikacji na nowoczesne urządzenia, takie jak smartphone, czy tablet. Możemy dzięki temu dotrzeć do większej grupy odbiorców. Szczególnie wtedy, gdy nasz produkt czy firma, związana jest z elektroniką i nowoczesnymi urządzeniami.

Ulotki, wizytówki, plakaty

Podstawą jest również wykorzystanie najprostszych form reklamy, takich jak ulotki, wizytówki, czy plakaty. Znane są one od bardzo dawna, a ich skuteczność nadal jest na bardzo wysokim poziomie. Warto wydrukować kilka tysięcy ulotek i zainwestować w opłacenie kilku osób, które rozniosą je po okolicznych skrzynkach pocztowych, czy zwyczajnie rozdadzą przechodniom. Nie jest to duży koszt, a w znacznym stopniu, może zwiększyć zainteresowanie naszą firmą.

Koszt wydrukowania kilku tysięcy ulotek, mieści się w granicach kilkuset złotych. Opłacenie kilku osób, które przez kilka godzin będą rozdawały te ulotki, to również koszt około 500zł. Całość nie powinna wynieść nas więcej niż tysiąc złotych. Taka kwota jest więc na bardzo akceptowalnym poziomie.

Bilbordy elektroniczne

Coraz modniejsze stają się bilbordy elektroniczne, które wyświetlane są na najbardziej ruchliwych ulicach naszych miast. Dawniej były to bilbordy papierowe, dziś mogą wyświetlać interesujące pokazy slajdów. Taka reklama na pewno zagwarantuje nam to, że masa ludzi zwróci na nią uwagę. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, to jest to bardzo dobry sposób na rozreklamowanie naszej firmy.

Najciekawsze formy reklamy, to te, które są najbardziej korzystne i trafiają do jak największej grupy odbiorców. Ważne oczywiście również jest to, żeby reklama zainteresowała potencjalnego klienta, bo tylko w ten sposób możemy go do siebie przekonać. Jeżeli reklama nie będzie interesująca, to małe szanse że ktoś będzie chciał sprawdzić jakość naszych usług, czy produktu.

Jeżeli nie potrafimy sami zadbać o realizację własnej reklamy, to zainwestujmy i zdecydujmy się na usługi specjalistów. Koszt może być znaczny ale na pewno będzie się opłacał. Reklama jest dźwignią handlu i oni dobrze o tym wiedzą, w końcu są osoby, które żyją tylko z realizacji reklam.

Dziękujemy firmie amataska.pl za pomoc w przygotowaniu niniejszego poradnika. 
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Rysiek pisze:

    Ja korzystam często z tabletów przemysłowych i powiem wam, że świetnie nadają się jako reklama usług w firmie. Są bowiem dostępne w miejscu gdzie klienci oczekują na wykonanie ich usług. Mogę sobie wówczas przeglądnąć nasz katalog. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>