Oferta kredytów i pożyczek jest w dzisiejszych czasach ogromna, trudno więc się dziwić, że większość osób chętnie sięga po takie rozwiązana finansowe. Kredyty mieszkaniowe dla wielu osób są jedyną formą zamieszkania we własnym M, dlatego też zaciągane są stosunkowo często. Dodatkowo chętnie sięgamy po kredyty gotówkowe, samochodowe, a także po szybkie pożyczki, których oferta na polskim rynku jest naprawdę ogromna. Nie trzeba więc dług czekać, by tych kredytów było zbyt wiele.
Jedna rata, którą spłacamy co miesiąc najczęściej jeszcze nie jest dużym obciążeniem i nie jest za wysoka, dlatego też często tak sobie właśnie myślimy przy zaciąganiu kolejnego zobowiązania. Suma wszystkich co miesiąc spłacanych rat bywa już spora. Zdarzają się nawet tacy kredytobiorcy, którzy płacą co miesiąc tyle, ile zarabiają, a nawet więcej. W takiej sytuacji trzeba jak najszybciej szukać rozwiązań, które pozwolą na finansowy oddech. Oczywiście, najlepszym wyjściem jest zwiększenie dochodów, co jednak nie zawsze jest możliwe. Wtedy trzeba szukać minimalizacji comiesięcznych wydatków.
Kilka kredytów połączonych w jeden
Dla kredytobiorców, którzy nieco przesadzili z braniem kredytów i pożyczek banki mają specjalną ofertę tak zwanych kredytów konsolidacyjnych, które zamieniają wiele rat w jedną większą, ale sporo niższa niż suma rat, które kredytobiorca spłacał do tej pory. Bank przejmuje wszystkie wcześniejsze zobowiązania (de facto spłaca je), a następnie tworzy z nich jeden duży kredyt. Najczęściej kosztem dużo niższej raty wydłuża się czas spłacania kredytów, jednak i tak jest to opcja korzystna, którą każdy kredytobiorca powinien sobie rozważyć. Konsolidacja zadłużenia jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna i sięgają po nią zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi. Przedsiębiorstwa również są dziś mocno zakredytowane i szukają możliwości wyjścia z kłopotów finansowych.
Jak zabrać się za konsolidację zadłużenia?
Przede wszystkim trzeba pamiętać, by pomyśleć tym odpowiednio wcześnie, czyli wtedy, gdy raty są już problemem, ale jeszcze nie spowodowały żadnych większych kłopotów, na przykład wypowiedzenia kredytu. Bank nie udzieli bowiem kredytowania klientowi z negatywną historią kredytową, który okazał się niesolidnym płatnikiem w przypadku poprzednich zobowiązań kredytowych. Kolejnym krokiem jest znalezienie dobrej oferty kredytu konsolidacyjnego. Na https://habzafinanse.com.pl/konsolidacja-chwilowek/ można znaleźć sporo sprawdzonych informacji i porównanie wielu kredytów, dzięki czemu łatwiej jest podjąć decyzję kredytową. Co ciekawe, wcale nie trzeba zaciągać kredytu konsolidacyjnego w banku, w którym mamy kredyt. Możemy wybrać się do zupełnie obcego banku, który ma lepszą ofertę i bardziej korzystne parametry kredytu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w innym niż nasz banku trzeba spełnić nieco więcej formalności, bank bowiem nie ma żadnych informacji na temat naszych dochodów czy wydatków.