Mycie okien na błysk – jeśli nie myjka magnetyczna, to co?

myjka do okienZaproś jasność z powrotem do domu dzięki błyszczącym, czystym oknom. Od stworzenia własnego rozwiązania do czyszczenia okien po zaufaną starą sztuczkę (skorzystanie z wygładzenia przy pomocy gazety) istnieje wiele sposobów na przywrócenie blasku szybom w oknach. Nigdy nie lekceważ mocy czystych okien, które przekształcą twoje pokoje w coś dużo piękniejszego, czyniąc je jasnymi, jasnymi i dobrymi dla duszy częściami budynku.

Oczywiście najlepiej w doprowadzeniu do ich czystości może Ci pomóc myjka do okien taka, jak ta którą znajdziesz na stronie https://crocogo.pl/product/myjka-do-okien/, niemniej jednak jeśli nie zdążyłeś jeszcze takiej zamówić, bądź też czekasz na dostawę, ale w międzyczasie chcesz by okna znów wyglądały tak pięknie jak powinny – teraz jest dobry moment na przeczytanie tego artykułu do końca i zapoznanie się z kilkoma bardzo fajnymi wskazówkami.

Oto, czego potrzebujesz do czyszczenia okien, aby uzyskać profesjonalne wykończenie, jeśli jeszcze Twoja magnetyczna myjka do okien nie dotarła pod wskazany adres.

  • Duży suchy pędzel lub rączka miotły do usuwania pajęczyn i kurzu

  • Wiadro

  • Gąbka

  • Wycieraczka gumowa

  • Specjalnie wykonane roztwory do czyszczenia okien lub ocet

  • Brązowy papier lub gazeta

  • Ściereczka z mikrofibry

  • Sucha niestrzępiąca się szmatka lub wkładka susząca

Zacznij od zdjęcia zasłon i żaluzji. Jeśli możesz, skorzystaj z okazji, aby porządnie je wyprać bądź potraktuj je odświeżaczem do tkanin. Użyj suchej szczotki lub nasadki do odkurzania, aby usunąć kurz lub pajęczyny z rogów okien i parapetów.

Jaka jest najlepsza rzecz do czyszczenia okien (oprócz magnetycznej myjki)?

Zalecamy mycie okien wodą z mydłem. Napełnij wiadro prostym roztworem płynu do mycia naczyń i ciepłej wody, ale unikaj tworzenia zbyt dużej ilości mydła pozostawiają dalsze ślady, jeśli pozwolą wyschnąć. Rozpocznij mycie okien za pomocą nieściernej gąbki. Możesz też wypróbować konkretny płyn do czyszczenia okien, ale uważaj, aby mocne formuły nie uszkodziły lakieru.

Jak czyścić okna bez smug? Zetrzyj nadmiar środka czyszczącego.

Aby usunąć wodę z mydłem ze szkła, użyj czystej wycieraczki do pracy od góry do dołu w odwrotnym układzie S. Od czasu do czasu wycieraj listwę wycieraczki czystą szmatką, aby uniknąć rozmazywania brudu. Pozostałą wodę usuń wilgotną irchą lub ściereczką z mikrofibry i osusz parapet. Unikaj ręczników papierowych lub ściereczek, które mogłyby pozostawić włókna na szybie. W przypadku szyb zewnętrznych na piętrze warto zainwestować w gadżet z drążkiem w kształcie litery U, aby uniknąć sięgania przez okna na piętrze!

Jeśli nie myjka magnetyczna do okna, to co powiesz na tradycyjne metody?

Jeśli wolisz tworzyć własne roztwory czyszczące, dodaj dwie łyżki octu do małego wiadra ciepłej wody (to jednak nie zabije bakterii). Jeśli twoje okna wymagają większego czyszczenia, dodaj dwie łyżki amoniaku domowego, ale koniecznie do takiej mikstury załóż gumowe rękawiczki. Polerowanie czystego, suchego szkła zmiętą gazetą nadaje oknom błyszczące wykończenie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>