Medycyna estetyczna – dla kogo? Wskazania do zabiegów

alan-caishan-cU53ZFBr3lk-unsplash

Chcesz zadbać o swoją twarz lub ciało? Właściwa pielęgnacja w domu jest bardzo ważna, jednak wtedy, gdy celem są jeszcze lepsze efekty, warto pomyśleć o skorzystaniu z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Dla kogo są one przeznaczone?

 

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest obecnie bardzo popularną dziedziną medycyny, jednak często mylona jest ona z kosmetologią oraz z chirurgią plastyczną. Co dokładnie kryje się pod tym terminem?

 

Pojęcie medycyny estetycznej odnosi się do zabiegów, które mają na celu poprawę estetyki skóry i jej przydatków – włosów, paznokci. Zabiegi te prowadzone są z wykorzystaniem specjalistycznego zaplecza jak urządzenia, preparaty wstrzykiwane pod skórę.

 

Chociaż najczęściej medycyna estetyczna jest kojarzona z poprawą urody, na przykład z usuwaniem zmarszczek, to jednak warto wskazać, że również może ona pomóc w pozbyciu się niedoskonałości będących efektem wad wrodzonych, wypadków, chorób. To powoduje, że ma ona tak szerokie zastosowanie.

 

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Zabiegi dostępne w gabinetach medycyny estetycznej są skierowane dla kobiet i dla mężczyzn, którzy chcą zadbać o swój wygląd. Wśród niedoskonałości, jakie można usunąć za pomocą zabiegów, znajdują się:

 

  • oznaki starzenia – opadający owal twarzy, zmarszczki i bruzdy, przesuszona, wiotka skóra
  • blizny na skórze – pozostałe po urazach, zabiegach, a także blizny potrądzikowe
  • przebarwienia skórne – posłoneczne, starcze, hormonalne i innego pochodzenia
  • rozszerzone pory skórne
  • małe, wąskie usta
  • opadające powieki
  • nagromadzenie tkanki tłuszczowej
  • cellulit
  • rozstępy
  • nadmierne wypadanie włosów

 

Gdy chodzi o dziedzinę jak estetyczna medycyna Grodzisk Mazowiecki to lokalizacja, w której także można otrzymać pomoc w powyższych przypadkach. Dostępne w mieście gabinety oferują profesjonalną, kompleksową obsługę dla osób z różnymi defektami i dolegliwościami skórnymi.

 

Więcej informacji dotyczących zabiegów medycyny estetycznej oraz ich cen można uzyskać na stronach gabinetów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>