Lipoliza iniekcyjna- skuteczny zabieg wyszczuplający

silhouette-3095578_1280Chociaż lipooplastyka jest nadal najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą korekcji niechcianych zlokalizowanych złogów tłuszczu, niektórzy pacjenci nie chcą lub nie mogą poddać się operacji.

Zarówno badania naukowe, jak i doświadczenie kliniczne wskazują, że to lipoliza iniekcyjna Wrocław jest bezpiecznym i skutecznym sposobem korygowania zlokalizowanych złogów tłuszczu i może być stosowana niezależnie od zabiegu chirurgicznego w leczeniu niewielkich lub średnich złogów tłuszczu lub w połączeniu z zabiegiem chirurgicznym w celu poprawy końcowego wyniku chirurgicznego. Ten artykuł powstał w celu oceny skuteczności lipolizy iniekcyjnej jako leczenia niechirurgicznego w takich przypadkach.

Lipoliza iniekcyjna – dlaczego lepsza niż lipoplastyka?

Wykazano, że lipoliza iniekcyjna stanowi niechirurgiczną alternatywę dla lipooplastyki u pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą poddać się operacji. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny w korygowaniu małych i średnich złogów tłuszczu. Aby zapewnić płynną redukcję złogów tłuszczu, ważne jest, aby dokładnie ocenić kandydatów do leczenia, podawać odpowiednie i wystarczające stężenie mieszaniny do wstrzykiwań w każdej części leczonego obszaru, należy zastosować odpowiednią technikę wstrzykiwania i adresować ich działanie tylko na obszary tłuste.

Chociaż u większości pacjentów biorących udział w badaniach mających na celu zrecenzować lipolizę – zaobserwowano znaczne zmniejszenie złogów tłuszczu, niektórzy pacjenci nie reagowali tak dobrze, jak inni. Konieczne są dalsze badania w celu ustalenia przyczyny tej zmiennej odpowiedzi. Przyczyną mogą być zaburzenia organiczne, takie jak niedoczynność tarczycy lub zaburzenia hormonalne. Chociaż dowody wskazują, że redukcja złogów tłuszczu jest trwała i że u tysięcy pacjentów leczonych w ciągu ostatnich 10 lat nie zaobserwowano żadnych długotrwałych skutków ubocznych, należy to również zweryfikować w dalszych badaniach.

Wniosek

W opinii wielu ekspertów i specjalistów – bezpieczeństwo i skuteczność lipolizy iniekcyjnej w redukcji zlokalizowanych złogów tłuszczu jest dobrze udowodnione. Aby zapewnić gładki i satysfakcjonujący efekt kosmetyczny, bardzo ważne jest, aby starannie dobierać pacjentów i stosować prawidłową technikę iniekcji oraz dawkowanie. Ta metoda mimo wszystko nie powinna być traktowana jako całkowity substytut lipooplastyki we wszystkich przypadkach. Jednak stosowana może być jak najbardziej jako dodatek do zabiegu, przed lub po zabiegu chirurgicznym, może oferować możliwość poprawy wyników kosmetycznych. W rękach doświadczonego lekarza może stanowić alternatywę dla „rzeźbienia w tłuszczu” w przypadku pacjentów z małymi i średnimi złogami tłuszczu, którzy nie chcą lub nie mogą poddać się operacji. Obecnie prowadzone są też różne, również długoterminowe badania związane z tą metodą – warto je śledzić, by pozostać na bieżąco i rozważyć, czy jest to wskazana opcja w takim przypadku swoistym dla konkretnej osoby.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>