Nowoczesne systemy alarmowe do garażu – warto i jakie?

PrzechwytywanieZastanawiasz się jakie są najbardziej niezawodne systemy bezpieczeństwa? Sprawdziliśmy to razem z Eltrox. Prawda jest taka, że system alarmowy w ostatnich latach przeszedł długą drogę. Nowoczesne zestawy są bezprzewodowe, zasilane bateryjnie, zdalnie sterowane, a nawet modułowe. Nie może być to łatwiejsze do skonfigurowania! I jeszcze nigdy nie były tak przystępne cenowo.

Ale czy naprawdę tego potrzebujesz? Czy naprawdę te systemy ochronią wszystkie rzeczy, które trzymasz w garażu? To prawda – to daje dodatkową warstwę bezpieczeństwa, dlatego w tym artykule spojrzymy na systemy alarmowe, które sprawdzą się w garażach.

Czy alarmy w garażach naprawdę powstrzymują złodziei?

Ile razy słyszeliśmy alarmy i je zignorowaliśmy? Myślę, że wiele razy. Miejmy nadzieję, że dzieje się tak dlatego, że uważamy, że są to fałszywe alarmy, a nie dlatego, że nas to nie obchodzi! Ale fakt pozostaje faktem: jeśli je zignorujemy, po co złodziej miałby na nie zwracać uwagę?

Jednak badania sugerują inaczej. W jednym z badań wyszło, że ponad 60% skazanych włamywaczy stwierdziło, że szukałby alarmu przed obrabowaniem domu, a gdyby go znaleźli, przenieśliby się do innego celu. Inne badanie wykazało, że systemy antywłamaniowe w budynkach mieszkalnych zmniejszają przestępczość.

Jak wybrać system alarmowy do garażu?

Znajdzie się dzisiaj na rynku odpowiedni system alarmowy do każdego garażu. Ale aby znaleźć odpowiedni dla swojej przestrzeni, musisz pomyśleć o kilku rzeczach … Jaki typ czujnika jest najlepszy do alarmu? Przede wszystkim należy zdecydować: w jaki sposób alarm powinien wykryć włamanie. A to sprowadza się do tego, jakiego rodzaju czujnika używa. Istnieją różne typy.

Alarmy kontaktu z kontaktami drzwi / ram okiennych

Czujniki te zazwyczaj składają się z dwóch części. Jedna część jest przymocowana do drzwi, a druga część jest przymocowana obok pierwszej, ale na ramie. Chociaż nie dotykają się, są wystarczająco blisko, aby utworzyć między nimi kontakt magnetyczny. Kiedy drzwi lub okno są otwarte, styk jest zerwany i jeśli alarm nie zostanie wyłączony, syrena wyłączy się. Zaletą tego typu alarmu jest to, że jest to bardzo specyficzny wyzwalacz. Drzwi lub okno może zostać otwarte tylko przez człowieka. Nie ma więc szans, że zwierzę, warunki pogodowe lub inne rodzaje zakłóceń je spowodują.

Alarmy wykrywania wibracji

Te alarmy są wyzwalane przez ruch w czymkolwiek, do czego są przymocowane. Więc znowu mogą być przymocowane do drzwi. Ale także nadają się na dach lub ściany twojego garażu. A jeśli ktoś spróbuje się włamać, wywołane przez niego wibracje włączą alarm. Zwykle można dostosować czułość, aby uniknąć niepotrzebnych warunków pogodowych lub niepotrzebnego wyłączania alarmu przez zwierzęta. Ale może to zająć trochę czasu, będąc metodą prób i błędów. I oczywiście nie chcesz, aby system alarmowy tego rodzaju był zbyt niewrażliwy, ponieważ może to spowodować niewykryte włamanie!

Jak widać – z pewnością znajdzie się rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>