Lampy wirusobójcze – czyli szczególny rodzaj światła w walce z Covid-19

PrzechwytywanieW ciągu ostatnich kilku lat została opracowana obiecująca technika zapobiegania przenoszenia drogą powietrzną wirusów, takich jak wirus grypy, dlatego można spodziewać się, że będzie skuteczna również w przypadku koronawirusa. Krótko mówiąc, chodzi o wykorzystanie mocy światła.

Lampy wirusobójcze – jak to działa?

Powszechnie wiadomo, że konwencjonalne bakteriobójcze światło ultrafioletowe (UV) ogranicza przenoszenie wirusów przez powietrze z człowieka na człowieka, zabijając wirusy w powietrzu. Niestety konwencjonalne bakteriobójcze światło UV jest niebezpieczne, ponieważ powoduje raka skóry i problemy z oczami.

To, co zostało opracowane lampy wirusobójcze, które emitują szczególny rodzaj światła UV – które ma bardzo krótki zasięg w materiale biologicznym, tak że nie może przenikać przez warstwę martwych komórek w powierzchni naszej skóry, ani nie może przeniknąć do naszych oczu. Dlatego nie może dotrzeć ani uszkodzić żadnych żywych komórek w naszym ciele. Ale może przenikać i zabijać wirusy unoszące się w powietrzu, po prostu dlatego, że wirusy są niewiarygodnie małe.

Krótko mówiąc, ekspozycja na dalekie promieniowanie UVC jest bezpieczna dla ludzi, ale potencjalnie śmiertelna dla wirusów w powietrzu. Specjaliści dużo pracowali zarówno nad aspektami bezpieczeństwa światła dalekiego UVC, jak i jego skutecznością w zabijaniu wirusów i wygląda to bardzo obiecująco. Kilka firm opracowało praktyczne, niedrogie lampy dalekosiężne UVC, a jedna z amerykańskich firm zajmujących się oprawami oświetleniowymi wprowadza lampy dalekiego UVC do konwencjonalnych opraw oświetleniowych.

Ogólną ideą jest to, że te lampy mogą być wbudowane w konwencjonalne oprawy oświetleniowe, tak aby były bardzo łatwe do zainstalowania w miejscach publicznych, takich jak:

  • lotniska,
  • stacje kolejowe,
  • samoloty itp.

Wydaje się, że jest to jedno z niewielu podejść, które ma potencjał pozwalający zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Możesz dowiedzieć się więcej o badaniach nad wykorzystaniem światła dalekiego UVC w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19 za pomocą zasobów w sieci internetowej, gdzie pojawia się coraz więcej wiarygodnych źródeł informacji na ten temat.

Pandemia COVID-19 jest dobitnym przypomnieniem nieustannego wyzwania związanego z pojawiającymi się i ponownie pojawiającymi się patogenami zakaźnymi oraz konieczności opracowania środków zaradczych. Opracowanie bezpiecznej i skutecznej szczepionki przeciwko wirusowi wywołującemu COVID-19 może zająć ponad rok i nie zapewni ochrony przed przyszłymi wirusami. Technologia wykorzystująca światło UVC to rozwiązanie mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się nie tylko wirusa wywołującego COVID-19, ale także przyszłych superwirusów, a także bardziej znanych wirusów, takich jak grypa i odra.

Wirusy przenoszone drogą powietrzną przenoszą się z jednej osoby na drugą poprzez wirusowe drobnoustroje uwalniane w powietrzu, gdy zarażona osoba kaszle lub kicha. Technologia CRR wykorzystuje rodzaj światła UV (światło „dalekiego UVC” o długości fali około 220 nm) do zabijania wirusów zanim wejdą do organizmu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>