PCC-3, czyli podatek od czynności cywilnoprawnych

584bcbdc5d09f253b479a5ed17d388e1_800x534Zakup nieruchomości lub praw majątkowych, sprawy spadkowe, pożyczka, zawarcie spółki czy wykonanie czynności nieujawnionej sprawia, że konsument musi uregulować tak zwany podatek od czynności cywilnoprawnych. Jego stawka uzależniona jest od rodzaju oraz przedmiotu umowy, dlatego warto zapoznać się z aktualnymi danymi. Jednak, jak wypełnić tą deklarację – online czy tradycyjnie?

  1. Ureguluj online podatek od czynności cywilnoprawnych
  2. PCC-3 a stawki podatku od czynności cywilnoprawnych

Ureguluj online podatek od czynności cywilnoprawnych

Wypełnienie druku urzędowego PCC-3 jest bardzo szybkie i proste. Jednocześnie dokument ten uwzględnia należny podatek od czynności cywilnoprawnych dla właściwego Urzędu Skarbowego. Pozwoli to uniknąć dużych kar pieniężnych, jakie nakładają urzędy na zapominalskich. Godną uwagi propozycją jest druk pcc-3 , gdyż deklarację tą można wypełnić online. Jego atutem jest możliwość wysłania gotowego dokumentu w formie elektronicznej bezpośrednio do e-deklaracje.gov.pl. Istnieje także możliwość wydrukowania deklaracji, dzięki czemu można go osobiście dostarczyć do odpowiedniej placówki lub wysłać za pośrednictwem poczty. Na uregulowanie podatku konsument ma tylko dwa tygodnie. Warto zaznaczyć także, że program podpowiada i przypomina użytkownikowi o wielu ważnych krokach. Dlatego każdy dokument będzie wypełniony prawidłowo! Jest to niezwykle ważne dla niejednego konsumenta, gdyż nikt z nas nie lubi nanosić korekty dokumentów złożonych już wcześniej w urzędzie. Zyskaj spokój, wybierając  godne polecenia druki online.

PCC-3 a stawki podatku od czynności cywilnoprawnych

Najwięcej konsumentów musi uregulować podatek od czynności cywilnoprawnych w przypadku kupna samochodu, co zdarza się najczęściej. Wysokość podatku w tym przypadku wynosi 2% wartości rynkowej auta, które zostało kupione. Po uwagę bierze się rocznik samochodu, markę oraz model. To jeden z wielu kroków, jaki musi wykonać nabywca nowego samochodu. Ma to tylko zastosowanie, gdy auto zostało kupione od osoby prywatnej. Podatek wynosi także 2% w przypadku zawarcia umowy sprzedaży: rzeczy ruchomych, prawa do domu jednorodzinnego, nieruchomości, prawa użytkowania wieczystego, prawa do lokalu w małym domu mieszkalnym. W przypadku innych praw majątkowych podatek wynosi już tylko 1%. Natomiast w przypadku odpłatnego użytkowania lub odpłatnej służebności podatek wynosi 1%. Pożyczki były opodatkowane do niedawna 2% podatkiem, jednak dla umów zawartych od 2019 jego wysokość zmalała do 0,5%.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>