Kto najbardziej zarabia na Walentynkach?

Netflorist

Święto Zakochanych to dzień, w którym dajemy wyraz miłości swoim drugim połówkom. Jest to czas, w którym pozwalamy sobie nieco nadszarpnąć swój budżet. Jest to jednak mała strata przy zadowoleniu naszej ukochanej z otrzymanego upominku lub niespodzianki przygotowanej specjalnie dla niej. Walentynki to jedno z najbardziej skomercjalizowanych świąt, na czym korzysta wiele firm i przedsiębiorstw.

Kina i teatry

To jedne z najczęściej wybieranych kierunków w dniu Walentynek. Tego dnia jest bardzo ciężko dostać bilet na film lub spektakl, dlatego warto to zrobić z odpowiednio dużym wyprzedzeniem.

Dane polskiego box office’u pokazują, że weekend walentynkowy to jeden z najbardziej gorących okresów dla polskich kin. Wytwórnie filmowe doskonale znają prawa rynku i w tym czasie serwują produkcje przygotowane z myślą o płci pięknej. Dominują przede wszystkim komedie romantyczne, które w konsekwencji mogą pochwalić się udaną frekwencją, co przekłada się na zyski kin. Być może gdyby pojawiły się w zupełnie innym okresie, nie przyciągnęłyby tłumu widzów.

Również teatry starają się dobierać repertuar, aby trafić ze swoimi propozycjami w gust publiczności. Tego dnia pary przychodzą z myślą, nadzieją na rozerwanie się i spędzenie 2 godzin w luźnej, przyjemnej atmosferze. Najczęściej na afiszu znajdziemy wówczas hitowe komedie, które są gwarantem zgromadzenia dużej liczby widzów. Jest to bardzo owocny czas dla teatrów.

Kwiaciarnie

Czym byłyby Walentynki bez bukietu lub choćby symbolicznej róży? Kwiaciarki w pierwszej połowie lutego mają ręce pełne roboty, ponieważ wiedzą, jak wielu mężczyzn zjawi się w ich sklepie z okazji święta miłości. Prawdopodobnie jest to drugie, łącznie z Dniem Kobiet, święto podczas którego największa liczba panów stawia się w kwiaciarniach.

Kobiety uwielbiają otrzymywać kwiaty, a kwiaciarnie uwielbiają ten okres, ponieważ jest on równoznaczny z perspektywą sporych zysków.

Sklepy z gadżetami

Niektórzy panowie chcą sprawić jeszcze większą radość swoim ukochanym, dlatego dołączają do kwiatów przedmiot, który nawiązuje do tego wyjątkowego dnia. Może być to pluszowy miś trzymający serce z napisem „Kocham Cię!”, czerwony lizak w charakterystycznym kształcie czy miękka poduszka z dedykacją dla kochanej osoby.

W takich punktach dostaniemy najczęściej także kartki okolicznościowe, które również okażą się miłym dodatkiem i wyrazem miłości. Część sklepów z gadżetami proponuje w tym czasie specjalne zestawy, które dobrze się sprzedają, dzięki czemu tego typu firmy znacznie wychodzą na prostą.

Restauracje

Sposobem na wzbudzenie radości u swojej partnerki jest zabranie ją na romantyczną kolację przy świecach.

Tego dnia restauracje w szczególny sposób starają się przyciągnąć klientów, np. poprzez przygotowanie specjalnej oferty dla par czy zaproszenie zespołu muzycznego przypominającego największe hity o miłości.

Jeśli wybieramy ten rodzaj spędzenia dnia Walentynek z bliską nam osobą, musimy odpowiednio wcześniej dokonać rezerwacji stolika. Restauracje bardzo mocno na tym korzystają i w tym czasie notują pokaźne zyski.

Hotele

Trafionym pomysłem może być również zaproszenie swojej kobiety do hotelu znajdującego się w innym mieście. Warto potraktować to jako wyjazd trwający dłużej niż jeden dzień. Wybrane miejsce powinno sprzyjać zakochanym, np. posiadać wiele różnych ścieżek umożliwiających długie spacerowanie czy zawierać kino itp.

Hotele korzystają na walentynkowym czasie nie tylko ze względu na rezerwację pokoi, w tym droższych apartamentów, ale również dzięki kuchni, która przygotowuje swoim gościom prawdziwą ucztę dla podniebienia, co tylko wpływa na zwiększenie liczby i zadowolenie gości.

Cukiernie

Słodkości zawsze są mile widzianym prezentem. Panie z wielkim zadowoleniem i uśmiechem na twarzy przyjmują różnego rodzaju czekoladki, cukierki i ciastka, szczególnie jeśli będą posiadały element dedykacyjny od ich ukochanych mężczyzn.

Jest to taki rodzaj działalności, który od lat radzi sobie tak samo dobrze z okazji Święta Zakochanych. Dzięki temu zarobki cukierni w połowie lutego są naprawdę zadowalające. Kobiety zawsze uwielbiały i nadal chętnie sięgają po małe słodkie przyjemności.

Artykuł opracowano z portalem ocen-wakacje.pl, na którym można porównać różne oferty wypoczynkowe związane z Walentynkami

serce-na-walentynki

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>