Krótkie wyjaśnienie, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej

cars-fb-size_story_647_020916050236Wiele osób nie potrafi powiedzieć, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej, choć większość z nich orientuje się w kwestiach leasingu, który z powodzeniem od lat stosowany jest w przypadku prowadzących działalność gospodarczą. Okazuje się jednak, że polskie prawo umożliwia taki sposób finansowania transakcji, które mogą dotyczyć nie tylko samochodów, ale również innych wartościowych produktów. Mało tego – leasing może w wielu przypadkach okazać się równie atrakcyjny, jak zakup ratalny, a pod względem sumy poniesionych kosztów może konkurować z zakupem gotówkowym. Jak to możliwe? Przeczytaj dalszy ciąg artykułu, a być może i Ty będziesz chciał skorzystać z możliwości jazdy zupełnie nowym samochodem, nie angażując dużej części swoich z trudem uzbieranych oszczędności.

Kwestia własności samochodu i innych przedmiotów w leasingu

Zbierając informacje na temat tego, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej, z pewnością zetkniesz się z ostrzeżeniami, że leasingowany samochód nie stanie się Twoją własnością. To rzeczywiście trudna do zaakceptowania informacja, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie model korzystania z samochodu przez kilkanaście lat. Z drugiej strony leasing szczególnie docenią wszyscy miłośnicy wyjeżdżania z garażu ciągle nowym lub prawie nowym samochodem. Niewątpliwą niedogodnością takiego stanu rzeczy jest brak możliwości dokonywania jakichkolwiek nieodwracalnych zmian. Osłodą może być fakt, że współczesne samochody są tak bogato wyposażone, że nawet najbardziej kapryśni i wymagający klienci mogą znaleźć coś dla siebie w ofercie dealerów.

Czy wiedza, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej, jest trudna do zdobycia?

Przeglądając rynkowe raporty, które pokazują, w jaki sposób Polacy najczęściej finansują zakup samochodów, można zauważyć, że leasing cieszy się wśród prywatnych klientów znacznie mniejszą popularnością, niż wśród przedsiębiorców. Czy prowadzący działalność gospodarczą wiedzą coś, o czym nikt nie informuje Kowalskich i Nowaków? A może wiedza, na czym polega leasing dla osób prywatnych, jest trudna do zdobycia i tylko dobrze opłacani księgowi wielkich firm nią dysponują? Nic bardziej mylnego.

Być może na niewielką popularność leasingu dla osób prywatnych ma obawa przed ewentualną koniecznością zwrotu, jeśli nie zostanie zrealizowany wykup. Innym czynnikiem zniechęcającym może być fakt, że w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel figuruje leasingodawca. Bez względu na przyczynę takiego stanu rzeczy, warto zainteresować się możliwością finansowania przez leasing konsumencki, bo często daje on jedyną realną szansę na radość z nowego samochodu.

Co się dzieje z samochodem po wygaśnięciu leasingu

To, co dla jednych jest wadą, dla kogoś innego może stanowić zaletę, która pomoże podjąć ostateczną decyzję. Wielu potencjalnych nabywców nowych samochodów obawia się, że po kilku latach użytkowania samochodu będą mieć problem z jego korzystnym odsprzedaniem. Wszyscy wiedzą, jak często spodziewana wartość transakcji ulega obniżeniu, gdy kupujący jest wytrawnym negocjatorem. I tu właśnie objawia się jedna z najważniejszych zalet leasingu.

Wiele osób, które pytają, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej, w rzeczywistości chce tylko upewnić się, że po okresie leasingu samochód zostanie od nich odebrany. Oczywiście, jeśli leasing obejmuje tylko kilkuletni okres, suma rat leasingowych odpowiada w przybliżeniu wartości utraconej przez samochód. Po oddaniu samochodu leasingodawcy możesz już rozglądać się za kolejnym samochodem, który stanie w Twoim garażu na świeżo zwolnionym miejscu.

Czy leasing dla osoby prywatnej wiąże się ze skomplikowaną procedurą?

Jedną z korzyści finansowania przez leasing dla osoby prywatnej jest prosta do przeprowadzenia i można wszystkie sprawy załatwić w bardzo krótkim czasie. Dla wielu nabywców istotna jest informacja, że informacja o leasingu nie jest przekazywana do Biura Informacji kredytowej i nie wpływa na Twoją zdolność kredytową.

 

Kupon upominkowy na zakupy – kiedy warto go podarować?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>