Frezy VHM do kompozytów – co warto wiedzieć?

frezy vhm do kompozytów

Frezy VHM wykonane z wysokiej jakości węglika spiekanego doskonale nadają się do obróbki różnorodnych materiałów kompozytowych. Mowa tutaj między innymi o materiałach CFRP (polimerach wzmacnianych włóknem węglowym), czy GRP (polimerach wzmacnianych włóknem szklanym).

Niezawodne frezy VHM do kompozytów

Oryginalne frezy VHM doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagana jest nie tylko duża stabilność, ale również duża żywotność narzędzi. W dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystywane są frezy z ostrzem gładkim, które przeznaczone są przede wszystkim do prac wykończeniowych. Frezy tego typu można wykorzystać na przykład do obróbki drewna naturalnego. Profesjonalne frezy VHM bez żadnego większego problemu poradzą sobie z drewnem miękkim i twardym, płytami MDF, sklejką i popularnymi płytami wiórowymi, które w branży budowlanej cieszą się dużym zainteresowaniem. Frezy VHM można wykorzystać także do kompozytów drewnopochodnych, styropianu, styroduru albo pianki PE.

Co warto wiedzieć?

Frezy VHM do kompozytów produkowane są ze specjalnego rodzaju węglika, który może pochwalić się długą żywotnością i niespotykaną odpornością na ścieranie. Frezy VHM można wykorzystać nie tylko w popularnych maszynach CNC, ale również przy pracy ręcznej. Oryginalne frezy VHM do kompozytów wyróżniają się wysoką jakością, optymalnymi parametrami technicznymi, bardzo szerokim zakresem pracy i dużym zróżnicowaniem rozmiarów, dzięki czemu każdy może dopasować frezy do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Na co zwrócić uwagę wybierając frezy VHM do kompozytów?

W pierwszej kolejności warto postawić na narzędzia, które wyróżniają się geometrią z dość dużymi kanałami wiórowymi. W ten prosty sposób zdecydowanie łatwiej będzie odprowadzać wióry. Pamiętać należy także i o tym, że większe kanały wiórowe znacząco ograniczają wytwarzanie się ciepła, dzięki czemu można pracować dłużej bez potrzeby częstego schładzania frezów. Do otworów podłużnych i kanałów wpustowych najlepiej nadają się frezy palcowe albo walcowo-czołowe. W tym konkretnym przypadku zaleca się stosowanie frezów 1-2 ostrzowych. Dzięki małej ilości ostrzy, można znacząco ograniczyć drgania narzędzi, dzięki czemu zyskuje się wysoką wydajność skrawania oraz idealną jakość obrabianych powierzchni. Przy bardzo wymagających kompozytach warto rozejrzeć się za frezami VHM, które posiadają dodatkową powłokę ochronną. W dzisiejszych czasach najlepszymi parametrami mogą pochwalić się niezawodne powłoki diamentowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Źródło: CNC Sklep.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>