Kołobrzeg – dlaczego udajemy się do niego tak tłumnie!?

poland-1218468_960_720Tutaj nie ma żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości: Kołobrzeg jest jednym z najpiękniejszych i najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim – co zostało historycznie udowodnione.. To miało miejsce w 1000 r. kiedy to znamienity Król Bolesław Chrobry założył biskupstwo – od tego czasu rozpoczął się okres świetności i rozwoju kurortu, do którego tak chętnie i tłumnie dzisiaj się udajemy, a jeśli ktoś nie może udać Cię osobiście – zawsze zostaje niezawodna Kołobrzeg kamera , do której podglądania naprawdę serdecznie zachęcamy.

Kołobrzeg – co takiego dokładnie ma do zaproponowania?

Przede wszystkim są to doskonale zachowane zabytki. Są świadkiem dawnych lat, a równocześnie niesamowitą pozostałością po wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w tym mieście i będąc tutaj koniecznie trzeba się z nimi zapoznać. Poza tym – Kołobrzeg to przede wszystkim bardzo dobrze znane w Polsce i poza jej granicami spa. To wszystko dzięki walorom takim jak:

  • wspaniała nadmorska klimatyzacja,
  • unikalny mikroklimat bogaty w jod,
  • rozległe złoża błota i solanki.

To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą zdrowego wypoczynku, ale i wielu różnych niesamowitych atrakcji wszelkiej maści.

Kołobrzeg – co warto (a nawet trzeba) tu zobaczyć?

Poczta znajdująca się na rogu ulicy Armii Krajowej oraz Dworcowej powinna być jednym z pierwszych miejsc. To architektura czysto neogotycka i mówiąc dokładniej powstała w 1884 r. Szczęśliwie mimo całej dewastacji, jaka miała miejsce podczas II wojny światowej – akurat ta przepiękna poczta znajduje się wśród 5% ocalałych budynków w Kołobrzegu. Tym bardziej warto się zapoznać z jej architekturą, a warto to robić bardzo dokładnie, nie pomijając takich szczegółów jak najciekawsze detale architektoniczne którymi są karły umieszczone na gzymsach. Nie zapomnij na nie spojrzeć!

Idąc dalej koniecznie pójdź spojrzeć na najstarszy żelazny most, a mówią dokładniej jest to właściwie jedyny most w Kołobrzegu, który przetrwał aż dwie wojny światowe (!). Jego trzon stanowią metalowe balustrady, mocno i stylowo zdobione po obu stronach z symbolem kotwic. Na powierzchni mostu widać wyraźnie wkomponowaną datę budowy , którą jest przełomowy 1900 rok pański.

Odchodząc od architektury warto udać się w miejsce, gdzie znajduje się fenomenalny Park Zdrojowy, który de facto jest największym parkiem w tym mieście i mówiąc dokładniej znajduje się w strefie uzdrowiskowej. Ważny do podkreślenia jest fakt, iż został on założony w XIX wieku, a jego powierzchnia zajmująca aż 31 hektarów naprawdę robi wrażenie! Co tam znajdziesz? Przede wszystkim przepiękne aleje pełne topoli, nie brakuje też jesionów górskich, a rozłożyste znajdujące się tam jawory także zachęcają do odpoczynku na łonie natury. Niektórzy twierdzą, że najpiękniejsza jest wschodnia część parku – niemalże w całości porośnięta starymi drzewami i rzadkimi gatunkami drzew.

Pewne jest, że w Kołobrzegu każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie i swojej wizji wymarzonych wakacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>