Budując nowy dom, należy starannie zaplanować system wodno-kanalizacyjny. W tym celu sfinalizuj profesjonalnego hydraulika (znajdziesz go tutaj: www.hydraulik-wroclaw.com) i poproś go o zaprojektowanie szczegółowego układu systemu hydraulicznego.
Oto jak zapewnić optymalną wydajność systemu hydraulicznego w nowym domu.
Planuj mądrze
System hydrauliczny składa się z 2 podsystemów – jednego dla wody słodkiej i drugiego dla ścieków.
Zastanów się nad zainstalowaniem przewodów doprowadzających słodką wodę, rur kanalizacyjnych i otworów wentylacyjnych we właściwym miejscu. Dokładnie określ swoje potrzeby w zakresie hydrauliki w kuchni i łazience – pamiętaj, że modyfikacje mogą być bardzo kosztowne po rozpoczęciu pracy, a usuwanie awarii hydraulicznych może być jeszcze bardziej kosztowne.
Zadbaj o wiele zaworów odcinających. Najlepiej byłoby mieć zawór odcinający dla każdego połączenia. Zawory te umożliwiają odcięcie dopływu wody do dotkniętej części instalacji wodno-kanalizacyjnej bez konieczności odcinania głównej linii wodnej. Umieść zawory w łatwo dostępnych miejscach.
Wskazówka: rozważ umieszczenie podgrzewacza wody, pompy ściekowej, zmiękczacza wody i pieca blisko siebie. Każdy hydraulik pomoże Ci łatwiej rozwiązać problem, gdy wszystko znajduje się w jednym miejscu.
Omów opcje i wybierz tylko urządzenia wysokiej jakości
Wybór tańszych materiałów może w tej chwili zaoszczędzić kilka złotych, ale na dłuższą metę będzie cię kosztować więcej, ponieważ zużyją się szybciej niż się spodziewałeś i wymagają dużych napraw. Omów więc z wykonawcą instalacji wodociągowych różne opcje dostępne w Twoim budżecie., zapytaj ile będzie kosztować montaż urządzeń AGD, które ostatecznie wybierzesz.
Dobre firmy hydrauliczne pomagają wybrać odpowiednie materiały hydrauliczne odpowiednie dla każdego nowego domu. Dostarczana jest nawet szeroka gamę markowych urządzeń hydraulicznych, od podstawowych po luksusowe, spełniających wszelkie potrzeby i budżet.
Porada od specjalistów: rozważ kodowanie kolorów rur instalacyjnych. Oszczędza to czas na identyfikację właściwych rur, gdy w przyszłości pojawi się problem z hydrauliką, a zwykle jest tak że prędzej czy później pojawia się jakiś w dowolnym domu, nawet tym najbardziej innowacyjnym i najbardziej luksusowym.
Instalacja i testowanie instalacji hydraulicznych
Instalacja to trudna część, która wymaga dużego doświadczenia. Jednak na niej się nie kończy – równie ważne jest testowanie po instalacji. Upewnij się, że w firmie, którą zatrudniłeś do tego zadania pracują wyłącznie licencjonowani hydraulicy i zapewniają, że planowana instalacja jest zgodna ze wszystkimi lokalnymi kodami hydraulicznymi. Najlepiej jest jeśli działają w branży od lat, znając odpowiedni czas na instalację różnych urządzeń. Po zainstalowaniu całej instalacji hydraulicznej powinni dokładnie przetestować wszystko pod kątem prawidłowej funkcjonalności i wydajności. Zainteresuj się tym na poważnie, a zdecydowanie zmniejszysz ryzyko możliwych awarii i to dość znacznie.