Kiedy i jaki masaż wybrać? Dowiedz się więcej i popraw zdrowie!

wellness-1989863_960_720Co to jest terapia masażem? Masaż polega na pocieraniu i wywieraniu nacisku na mięśnie, tkankę łączną, ścięgna i więzadła. Kiedy masaż służy poprawie czyjegoś zdrowia, nazywa się to masażem.

Terapia indywidualna masażem może zmniejszyć stres i niepokój, pomóc w bólu, rozluźnić mięśnie i rehabilitować kontuzje. Dla wielu zdrowych osób bez chorób przewlekłych masaż jest po prostu przyjemny.

Masaż jest głównie traktowany jako terapia uzupełniająca lub naturalna oferowana przez gabinety masażu lub SPA. Wiele osób uważa, że masaż natychmiast uspokaja i odpręża. Masaż obniża poziom kortyzolu (hormonu wywołującego stres), zwiększając jednocześnie inne hormony, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie (m.in. dopaminę i serotoninę). Masaż może być również stosowany w leczeniu problemów z mięśniami, ścięgnami i więzadłami. Masaż może być stosowany w celu rozwiązania innych problemów zdrowotnych, w tym:

 • ból pleców

 • ból szyi lub ramion

 • ból głowy

 • zapalenie kości i stawów

 • depresja i niepokój

 • zaburzenia trawienia

 • nadwyrężenia lub urazy tkanek miękkich

 • urazy sportowe

 • artretyzm

 • niepokój i depresja

 • uzależnienie

Szpitale coraz częściej oferują masaże, aby pomóc ludziom radzić sobie z chorobami, takimi jak rak, choroby serca lub przewlekły ból.

Jakie są rodzaje masażu?

Więcej na ten temat przeczytasz na blogu, tutaj jedynie zaznaczamy temat w ogólnym ujęciu.

Masaż szwedzki: Górne warstwy mięśni ugniata się miękkimi, długimi pociągnięciami lub uderza w mięśnie. Może to zmniejszyć napięcie mięśni i pomóc po kontuzji.

Masaż a ciąża: jest stosowany w celu zmniejszenia stresu, obrzęku, bólu mięśni i stawów, które czasami pojawiają się podczas ciąży.

Masaż a rehabilitacja: jest stosowany w leczeniu uszkodzonych lub bolesnych mięśni, ścięgien, więzadeł lub tkanki łącznej. Przeczytaj również.

Sportowy masaż: opracowany, aby pomóc sportowcom podczas treningu, masaż sportowy zwiększa elastyczność i zapobiega kontuzjom. Stosuje się go również po kontuzji lub przeciążeniu.

Terapia nerwowo-mięśniowa: obszary problemowe są manipulowane w celu leczenia przewlekłego bólu, tkliwych mięśni, krążenia, uwięzionych nerwów, problemów z postawą lub urazów spowodowanych powtarzającymi się ruchami.

Tkanka głęboka: powolne ruchy służą do wywierania nacisku na mięśnie lub ścięgna głęboko pod skórą. Pomaga to w określonych problemach, takich jak urazy mięśni lub skręcenia pleców.

Shiatsu: nacisk jest wywierany palcami na określone części ciała zwane punktami akupresury.

Refleksologia: Terapeuta używa dłoni, palców i kciuków do stymulacji niektórych obszarów stóp.

Masaż gorącymi kamieniami: terapeuta umieszcza ciepłe kamienie na niektórych częściach ciała, aby uspokoić i rozluźnić mięśnie.

pobrane (1)Jakie są zagrożenia związane z masażem?

Masaż nie zastępuje oceny i opieki lekarskiej. Ważne jest również, aby poinformować lekarza, jeśli próbujesz masować, aby zmniejszyć objawy problemu zdrowotnego. Twój lekarz może pomóc ci określić, jaki rodzaj masażu może być pomocny. Niektórzy masażyści są przeszkoleni do pracy z osobami otrzymującymi opiekę medyczną. Twój lekarz może mieć listę zalecanych przez siebie terapeutów.

Polecamy także stronę wszywkaalkoholowalublin.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>