Jak zadbać o włosy po chemioterapii?

girl-1246525_640W trakcie gdy zaczynają wypadać włosy, kobieta może mieć poważny problem wizerunkowy. Trzeba pamiętać, że chemioterapia bardzo mocno przyspiesza wypadanie włosów, przez co włosy nie wyglądają już tak dobrze. W takich sytuacjach musimy sobie poradzić sobie z taką sytuacją, a jednocześnie nauczyć się dbać o właściwą pielęgnację włosów.

Inny sposób na pielęgnacje

Oczywiście włosy po zakończeniu terapii w końcu zaczną odrastać, ale tempo takiego wzrostu włosów jest niewielkie i właśnie dlatego potrzebujemy peruki, która w tym wypadku pozwala nam osłonić wszystkie niedoskonałości. Można powiedzieć, że podczas chemioterapii, która się rozpoczyna, to proces wypadania włosów rozpoczyna się zazwyczaj od miesiąca po odstawieniu chemii. To właśnie w tym czasie peruka ma nam zapewnić zupełnie nowy wygląd włosów. Można powiedzieć, że włosy zaczną odrastać kobiecie już po jakiś sześciu tygodniach, jednak korzystanie z takiej peruki będzie prawdopodobnie trwać nawet kilka miesięcy. Pełny odrost włosów, może nastąpić nawet cały rok i kobieta w tym czasie będzie musiała wykorzystywać perukę, aby w ten sposób poprawić sobie wygląd, co z tym przypadku na pewno ma znaczenie. Włoski z czasem w pełni się zregenerują, dzięki czemu włosy, które odrosną, będą solidne i na pewno nie będą już wypadać.

Rozwiązania, które się sprawdzają

Warto zauważyć, że peruki naturalne, faktycznie idealnie wpasowują się w rozwiązania, z których warto dzisiaj skorzystać. Warto jednak zwrócić uwagę, że takie nowe włosy musimy pielęgnować nieco inaczej niż przed terapią. Przede wszystkim przy każdym myciu kobieta musi wysuszyć głowę, aby w ten sposób lepiej chronić włosy. Można zawsze zwrócić uwagę, że taka peruka doskonale pozwala nam na zakrycie wszystkich niedoskonałości. Można zrozumieć, że w praktyce taka peruka musi być solidna i wytrzymała. Noszenie peruki to dzisiaj żaden wstyd, tak naprawdę jest to jakaś forma mody i właśnie tak powinniśmy traktować wspomniane rozwiązanie. Na pewno peruka wykonana z naturalnych włosów spełni oczekiwana każdej kobiety.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>