Jaka powinna być odpowiednia temperatura w miejscu pracy?

nintchdbpict000295479683

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest zapewnienie pracownikom sprzyjających warunków pracy. Jest to obowiązek pracodawcy wynikający z Kodeksu Pracy, a także zwykły obowiązek, wpływający na jakość i wygodę samej pracy. I chociażby stanowisko pracy było wyposażone w najlepszej jakości sprzęt, a lokal nie miał wystarczającej temperatury, miejsce nie byłoby w pełni przystosowane do wykonywania zawodowych obowiązków.

Jak więc zadbać o pracowników w tym względzie?

Określ sposób i warunki pracy

Aby poprawnie zorganizować miejsce zatrudnienia, należy najpierw określić specyfikę pracy, miejsce wykonywania obowiązków oraz niezbędne wyposażenie. Najczęściej miejscem wykonywania obowiązków są pomieszczenia biurowe, dlatego też oprócz niezbędnego wyposażenia należy zadbać o ogrzewanie wraz z klimatyzacją, która będzie niezbędna w porze letniej. Na odpowiedni poziom temperatury należy zwrócić uwagę również w pomieszczeniach magazynowych. Jest to szczególnie ważne ze względu na pracę odbywającą się częściowo na świeżym powietrzu, niezależnie od warunków atmosferycznych. W takiej sytuacji należy zapewnić pracownikom pracę w odpowiednio wysokiej temperaturze, co uchroni pracowników przed wychłodzeniem.

Jaka powinna być odpowiednia temperatura w pracy?

Niezależnie od warunków pogodowych, najkorzystniejszym wariantem jest ustawienie temperatury na wysokość jak najbardziej zbliżoną do wartości pokojowej, czyli na poziomie około 20-22 stopnie Celsjusza. Taki poziom temperatury jest najbardziej optymalny i najbardziej zbliżony do warunków domowych, dzięki czemu atmosfera w miejscu pracy będzie jak najbardziej sprzyjająca do wykonywania obowiązków zawodowych.

Jak osiągnąć zadowalającą temperaturę w pracy?

Jest wiele sposobów na osiągnięcie oczekiwanej temperatury w pomieszczeniach firmowych. Ostateczny wybór sposobu ogrzewania uzależniony jest od samego lokalu, jego wielkości, rodzaju wykonywanych w nim prac. W wielkich pomieszczeniach, pełniących rolę magazynu oprócz samego ogrzewania równie ważne jest odpowiednie wentylowanie całego pomieszczenia. W takim przypadku najkorzystniej jest postawić na ogrzewanie centralne, wraz z funkcją wentylacji powietrza. Inaczej sprawa wygląda w przypadku mniejszych lokali, gdzie oprócz samego ogrzewania stawia na elegancję miejsca pracy w każdym wymiarze, także tym związanym z ogrzewaniem. Rozwiązań eleganckiego ogrzewania jest elektryczny kominek. Oprócz tego, że jest łatwy w obsłudze wygląda niezwykle elegancko, dzięki czemu coraz częściej wykorzystuje się go w miejscach o szczególnej dbałości o elegancki wystrój.

Jak wybrać elektryczny kominek?

Na rynku znaleźć można sporo różnych modeli kominków elektrycznych, o różnej wielkości, mocy i z dodatkowymi funkcjami (np. tutaj http://aflamo.pl/kominki-elektryczne). Część z nich posiada możliwość generowania obrazu i dźwięku imitującego odgłos i wygląd prawdziwego palnego drewna, dzięki czemu kominki elektryczne nie tylko spełniają swoje funkcje, ale wyglądają podobnie jak tradycyjny kominek i są niezwykle eleganckie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>