Jak złożyć wniosek u komornika?

thoughts-3937313_640Niestety prawda jest taka, że czasami zdarza się sytuacja, w której z różnych przyczyn w zasadzie niemożliwe jest to, aby otrzymać od danej osoby nasze pieniądze. Zdarza się tak np. wtedy, gdy mamy wypadek z nie z naszej winy lub też ktoś po prostu nie oddał nam naszych pieniędzy, ale są to tylko niektóre sytuacje. Jeśli taka sprawa nie zostanie rozstrzygnięta w sądzie lub sąd zdecyduje, że ma zająć się tym komornik to tak właśnie się dzieje.

Proces składania wniosku u komornika

Najczęściej, jednak gdy udamy się do komornika to niezbędne jest wykonanie kilku niezwykle ważnych czynności, aby mógł on w ogóle rozpocząć swoje działania. Przede wszystkim chodzi o to, że jeśli nasze osobiste roszczenia są bezskuteczne to zawsze mamy prawo do złożenia wniosku w sądzie przeciwko naszemu dłużnikowi o zapłatę. Taka sprawa najpewniej zakończy się orzeczeniem lub ugodą, czyli inaczej mówiąc tytułem egzekucyjnym. Jeśli będziemy już go mieć to kolejnym krokiem jest to, aby zwrócić się do sądu I instancji o nadanie klauzuli wykonalności. Niezwykle ważne jest to, aby nastąpiło to nie później niż 3 dni od złożenia wniosku. W przypadku, gdy wszystko to zostanie wykonane i mamy już nadany tytuł wykonawczy to wówczas dopiero wtedy możemy udać się do komornika w celu złożenia wniosku o przeprowadzenie egzekucji. Jeśli chcemy zobaczyć jak taki wniosek wygląda to wystarczy tylko, że wpiszemy w wyszukiwarkę coś takiego jak Wzory dokumentów / wniosków komorniczych, a na pewno znajdziemy to co nas interesuje. Istnieje spora szansa na to, że będą to właśnie te wnioski, które musimy złożyć u komornika. Bardzo często, gdy chcemy wyegzekwować od kogoś nasze pieniądze niezbędne jest coś takiego jak przeszukanie za wynagrodzeniem majątku dłużnika. Możemy zlecić to komornikowi, jednak w pierwszej kolejności niezbędne jest złożenie u niego pisma, w którym koniecznie musimy określić nasze konkretne zapytania dotyczące majątku. Być może teraz niektórzy zastanawiają się ile dokładnie kosztuje taka usługa u komornika?

Ile będzie kosztować usługa u komornika?

Prawda jest taka, że bardzo trudno będzie to określić, ponieważ zależy to od zakresu działań komornika, jednak wiadomo ile dokładnie zapłacimy za to w przeliczeniu na procenty, a nie konkretne wartości. Wszystko to zapisane jest w odpowiednich artykułach. Jeśli komornik ma zalecenie, aby przeszukać majątek dłużnika to pobierze on od nas opłatę w wysokości 2% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Jeśli taki majątek zostanie odnaleziony to pobierana jest opłata w wysokości 5% szacowanej wartości tego majątku, ale nie może ona jednak przekroczyć 100% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Pamiętajmy, że opłata ta zostanie jeszcze pomniejszona o wysokość opłaty stałej – 2%.
Jak zatem widać złożenie wniosku u komornika czasami jest dosyć długim procesem, a opłaty za jego pracę wcale nie należą do najniższych i zawsze przez wybraniem się do niego warto zastanowić się czy nas na to stać i czy ze wszystkim sobie poradzimy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>