Pellet – dlaczego jest nam potrzebny?

pellets-432096_1280Ogrzewanie biomasą i woda z wykorzystaniem pelletu drzewnego może być dla Ciebie nowością i możesz zadać sobie pytanie „co to jest pellet drzewny?” Otóż, w skrócie, pellet drzewny jest zwykle wytwarzany ze sprasowanych trocin i odpadów przemysłowych i jest najczęstszym rodzajem paliwa pelletowego do kotłów na biomasę. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako paliwo do wytwarzania energii, gotowania, ogrzewania komercyjnego lub mieszkaniowego.

Pellety drzewne są częściej spalane w kotłach na biomasę i ciepłowniczych. Te kotły na biomasę są świetną alternatywą dla tradycyjnych kotłów gazowych, olejowych czy elektrycznych. Alternatywne rodzaje paliwa obejmują kłody lub zrębki, w zależności od wymagań i wielkości palnika. Zwykle palnik piecowy służy do spalania polan lub pelletów i tak naprawdę jest potrzebny tylko do ogrzania pojedynczego pomieszczenia. W zależności od wymagań użytkownika czasami jest wyposażony w tylny kocioł w celu zapewnienia również ogrzewania wody. Z drugiej strony kocioł może spalać wióry, pellety lub kłody i jest bezpośrednio podłączony do ogrzewania i ciepłej wody w domu lub firmie.

Pellet drzewny to rozwiązanie wykorzystujące biomasę nowej generacji. Optymalna wydajność energetyczna, minimalna emisja gazów cieplarnianych i bardzo niskie koszty eksploatacji przyczyniają się do jej rosnącej popularności.

Najlepiej tutaj postawić na pellet Toruń którego producent zapewnia jakość w całym łańcuchu dostaw, od stworzenia po wydajną produkcję ciepła z pelletu. Takie pellety to rozwiązania o wysokiej gęstości i wartości opałowej – niosą dużo energii w niewielkiej postaci i nadają się do kotłów na pellet, pieców na drewno i różnych systemów grzewczych.

Pellet a środowisko

Pellety drzewne są produkowane z suchych trocin pozyskiwanych w zrównoważony sposób, które są prasowane pod wysokim ciśnieniem. To połączenie niskiej zawartości wilgoci, zazwyczaj 8-10%, i wysokiej gęstości oznacza, że nasze pellety drzewne są szczególnie wydajnym paliwem energetycznym – nawet wyższym niż drewno w jego naturalnej postaci. Ich wysoka gęstość oznacza również, że pellety drzewne wymagają mniej miejsca do przechowywania niż zrębki drzewne i są szczególnie odpowiednie do mniejszych kotłów na biomasę. Najlepsi producenci są w stanie dostarczyć wiele różnych gatunków pelletu. Skontaktuj się z nimi w celu uzyskania bezpłatnej przyjaznej porady.

Logistyka

Normy dotyczące zarządzania, przechowywania i dostarczania pelletów drzewnych są niezbędne, aby paliwo drzewne nie uległo przedwczesnej degradacji. Dlatego najlepsi producenci oferują różne metody optymalizacji działania, w tym dostawy w mniejszych partiach, które mogą podnieść całkowitą wartość Twojego pelletu drzewnego nawet o 50-60%. Ponadto pomagają w starannym planowaniu i konfiguracji systemu magazynowania paliwa, a także w optymalizacji organizacji dostępności. System dostarczania będzie odgrywał główną rolę w całej efektywności działania i redukcji kosztów Twojej struktury grzewczej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>