Jak wygląda praca na emeryturze

Kiedy osiągniemy wiek emerytalny kończymy swoją drogę zawodową, z radością myślimy już teraz o zasłużonym odpoczynku. Często jednak okazuję się, że ta ogromna ilość wolnego czasu nam doskwiera. Jeśli czujemy się na siłach i chcemy jeszcze aktywnie spędzać czas można właśnie w tym okresie pomyśleć o nowych możliwościach, o odkryciu zupełnie nowych ścieżek. Starsze Panie na emeryturze nie tylko muszą myśleć o opiece nad wnukami. To jest czas kiedy już spokojnie bez stresu możemy dobrowolnie znaleźć sobie jakieś zajęcie, być może związane z zainteresowaniem. Możemy zrobić coś takiego na co wcześniej nie mogliśmy sobie pozwolić albo z różnych powodów nie mieliśmy odwagi. Każdy emeryt ma prawo dorobić sobie do swojego świadczenia. Ogłoszenia pracy.

Wysokość tego wynagrodzenia jest jednak ograniczona pewnym limitem ustalanym przez ZUS. W związku z tym, nie są to jednak jakieś zawrotne kwoty ale pozwalają na godne życie w tym okresie. Może też tak być, że emerytura jaką pobieramy jest zbyt niska i raczej nie mamy wyboru, trzeba podjąć pracę. Mężczyźni w tym wieku mogą podjąć np. zatrudnienie jako portier. Wykształceni z tytułami zostają doradcami, wykładają na uczelniach. Pewna 65 letnia księgowa po prawie 40 latach pracy w papierkach z wielką przyjemnością na emeryturze zajęła się swoją wielką pasją jaką jest ogrodnictwo. Całe życie w wolnych chwilach zajmowała się swoim przydomowym ogródkiem a po odejściu na emeryturę założyła swoją małą działalność zajmującą projektowaniem ogrodów, dzieci i wnuki z wielką radością przyjęły ten pomysł. To tylko jeden z wielu przykładów jak można przejść ten dosyć trudny okres naszego życia. Starsi ludzie kojarzą się często tylko z narzekaniem i myśleniem o chorobach a taka chociaż niewielka aktywność pozwoli im czuć się jeszcze potrzebnym.

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>