Jak program do newsletterów może przyczynić się do rozwoju startupu?

Program do mailinguE-mailing jest istotną częścią marketingu. Grzechem byłoby nie wykorzystać możliwości, jakie daje program do mailingu, w ewolucji zakładania firmy. Przedstawimy zatem, jak stworzyć skuteczny marketing z wykorzystaniem newsletterów.

Program do newsletterów z całą pewnością do zwiększenia obrotów sprzedaży w bardzo prosty sposób. Warto jest zatem mieć podstawową propozycję wartości, której będziesz przestrzegać podczas całej swojej kampanii marketingowej. Język korzyści, dobra propozycja i silne pozycjonowanie – to podstawowe czynniki w sprzedaży online i w pozyskaniu nowych konsumentów.

Oferta, której nie można się oprzeć

Ta rada jest świetna w przypadku marketingu e-mailowego. Najbardziej bezpośrednia droga do serca klienta, choć może lepiej powiedzieć – do jego portfelu, jest zaoferowanie oferty, której nie sposób się oprzeć. Przedsiębiorcy kosmetyczni mogą np. zaoferować bezpłatne konsultacje lub produkt. Niektórzy sprzedawcy kosmetyków wabią swoich klientów prezentami. Każdego miesiąca jeden produkt trafia do lojalnych klientów do przetestowania, a inny jest oferowany z 40-50% rabatem.

Program do mailingu kreuje wartości marki

Wysyłanie e-maili o dobrej wartości do klienta pomoże w pozycjonowaniu swojego produktu lub usług. Tworząc treści newsletterów, podkreśl, co najbardziej wyróżnia Cię od innych, jakie korzyści przynosisz społeczeństwu.

Jeśli chcesz się pozycjonować jako lider na rynku, korzystaj ze znanych nazwisk i bądź ekspertem w swojej dziedzinie. Wykorzystaj cytat znanej osoby w e-mailu, a być może uda Ci się przeprowadzić unikalny wywiad z danym ekspertem. Możesz wykorzystać materiał z wywiadu jako informację prasową i zamieścić kilka przemyśleń w e-mailu.

Tak jak w przypadku każdej strategii biznesowej, musisz poświęcić trochę czasu na zaplanowanie swoich działań. Kluczowe pytania, które należy zadać, dotyczą tego, jakich narzędzi będziesz potrzebować, jakie zasoby wykorzystasz i jaka będzie całkowita inwestycja. Podczas gdy przejście ze sklepu stacjonarnego do sklepu internetowego może wydawać się dużym krokiem, program do newsletterów sprawi, że zrobisz to bez większego wysiłku i w bardzo krótkim czasie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>