Jak napisać list motywacyjny?

List motywacyjnyList motywacyjny to dokument z napisaniem, którego większość z nas ma największy kłopot. W Internecie możemy odnaleźć wiele przykładów jak powinien wyglądać, ale należy traktować je raczej jako wzór. List motywacyjny napisany stworzony przez nas samych na pewno bardziej zainteresuje rekrutujących niż kolejny szablon ściągnięty z Internetu. Osoby rekrutujące przeglądają setki aplikacji i z pewnością w pierwszej kolejności odrzucą listy z podobną treścią. Tworząc taki indywidualny list na pewno w pierwszej kolejności należy zapoznać się dokładnie z treścią ogłoszenia, wymaganiami pracodawcy oraz zakresem działalności firmy do której aplikujemy. List motywacyjny ma mieć formę naszej reklamy więc powinien przedstawiać nas w jak najlepszym świetle.

W prawym górnym rogu umieszczamy datę oraz miejscowość, poniżej nazwę firmy i adres. Po lewej stronie należy umieścić własne imię, nazwisko oraz adres. Treść listu zaczynamy od zwrotu „ Szanowni Państwo, Pani, Pan”. List powinien mieć krótką i zwięzłą formę , nie należy powtarzać danych zawartych w cv. W pierwszej kolejności wyjaśniamy dale czego postanowiliśmy aplikować na dane stanowisko, dlaczego powinniśmy otrzymać tą pracę i jak bardzo jest to dla nas ważne. Bardzo istotne jest aby mimo formalnej formy list miał dosyć osobisty charakter. Osoba przeprowadzająca rekrutację ,zwróci uwagę na naszą osobą tylko wtedy jeśli znajdzie coś interesującego, coś co nie powtarza się w kilku kolejnych listach.

Na końcu listu zwykle umieszczamy informacją jak można się z nami skontaktować. Sam list kończymy zwrotem „ z poważaniem” czy „ z wyrazami szacunku”. Należy zwrócić również uwagę na błędy ortograficzne czy złą składnie. To również może mieć wpływ na ocenę naszej osoby. List napisany z dużą starannością na pewno zostanie zauważony i doceniony.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>