Izolacja fundamentów betonowych – co zaproponować Klientom?

Izolowane formy betonowe są stałymi, wielowarstwowymi formami, gdzie beton wlewa się między dwie warstwy izolacyjne. Dziś jest to jeden z najmocniejszych i energooszczędnych systemów ściennych stosowanych w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Formy pozostaną na swoim miejscu jako stały zespół ścian tworzących ściany, co stanowi też niezawodne rozwiązanie izolacyjne.

foundations-1799115_960_720

Te formy są wykorzystywane przez wykonawców po to, by mogli kwalifikować się do kredytów energetycznych i innych rodzajów ocen, jakie pozwalają im na dotacje w przypadku budowania lokali komercyjnych. Wielu producentów domów korzysta również też z tej najbardziej oczywistej i obecnie najpopularniejszej alternatywy jako izolacja fundamentów. Te formy, które będą zajmować miejsce muru, drewna lub klasycznego betonu, nie tylko zapewnią ciągłą izolację i barierę dźwiękową, ale także najlepszy podkład dla płyty gipsowo-kartonowej od wewnątrz i stiuku, czy też cegły. Daje to powierzchnię, która jest trwale izolowana z obu stron solidnym betonowym rdzeniem. Bloki i panele są również wyposażone w zintegrowane listwy celem mocowania wykończeń wewnętrznych i zewnętrznych oraz daje to możliwość wpuszczania niezbędnych elementów konstrukcji, takich jak okablowanie i instalacje, bez naruszania całości.

Koszty

Jeśli zdecydujesz się użyć tego rozwiązania izolacji betonu do następnego projektu budowlanego, upewnij się, że oszacujesz wartość o 5% w porównaniu do tradycyjnych jednostek drewnianych. Aby jednak promować swój pomysł wśród klientów, należy podkreślić, że oszczędności energii uzyskane podczas cyklu życia produktu ostatecznie zrównoważą wyższe początkowe koszty korzystania z tego rozwiązania.

Korzyści

Korzystanie z izolowanych betonowych form zapewnia wiele walorów, w tym kilka najistotniejszych wymieniamy poniżej. Przede wszystkim Izolowane formy betonowe można umieszczać w niemalże każdych budynkach i ścianach. Izolowane formy betonowe są uznawane przez specjalistów jako rozwiązania odporne na problemy związane z pleśnią i grzybami. Można też cieszyć się ich idealnym dopasowaniem do potrzeb, ponieważ większość firm wytwarza te formy izolacji w różnych szerokościach oraz w kilku kształtach. Podczas przebudowy otwory mogą być łatwo przycięte do ściany i dostosowane do wymaganego poziomu. Zwykle nie jest też przy nich wymagana bariera paroszczelna. Izolowane formy działają jak zwykłe bariery dla wilgoci, co jest ich dodatkowym atutem. Budynki z taką izolacją są wiele razy mocniejsze niż budynki z drewnianymi rozwiązaniami czy innymi formami izolacji. Izolowane formy betonowe wymagają hydroizolacji, ale istnieją różne produkty, które to zapewnią – w tym impregnowane lateksem hydroizolacje, membrany i specjalne środki, o których możesz dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne od specjalistów.

Dlatego warto dowiedzieć się o tej opcji izolacji więcej, by jako wykonawca i budowniczy móc zaproponować swoim klientom naprawdę dobre rozwiązanie, które jak widać niesie ze sobą naprawdę wiele profitów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>