Izolacja fundamentów betonowych – co zaproponować Klientom?

Izolowane formy betonowe są stałymi, wielowarstwowymi formami, gdzie beton wlewa się między dwie warstwy izolacyjne. Dziś jest to jeden z najmocniejszych i energooszczędnych systemów ściennych stosowanych w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Formy pozostaną na swoim miejscu jako stały zespół ścian tworzących ściany, co stanowi też niezawodne rozwiązanie izolacyjne.

foundations-1799115_960_720

Te formy są wykorzystywane przez wykonawców po to, by mogli kwalifikować się do kredytów energetycznych i innych rodzajów ocen, jakie pozwalają im na dotacje w przypadku budowania lokali komercyjnych. Wielu producentów domów korzysta również też z tej najbardziej oczywistej i obecnie najpopularniejszej alternatywy jako izolacja fundamentów. Te formy, które będą zajmować miejsce muru, drewna lub klasycznego betonu, nie tylko zapewnią ciągłą izolację i barierę dźwiękową, ale także najlepszy podkład dla płyty gipsowo-kartonowej od wewnątrz i stiuku, czy też cegły. Daje to powierzchnię, która jest trwale izolowana z obu stron solidnym betonowym rdzeniem. Bloki i panele są również wyposażone w zintegrowane listwy celem mocowania wykończeń wewnętrznych i zewnętrznych oraz daje to możliwość wpuszczania niezbędnych elementów konstrukcji, takich jak okablowanie i instalacje, bez naruszania całości.

Koszty

Jeśli zdecydujesz się użyć tego rozwiązania izolacji betonu do następnego projektu budowlanego, upewnij się, że oszacujesz wartość o 5% w porównaniu do tradycyjnych jednostek drewnianych. Aby jednak promować swój pomysł wśród klientów, należy podkreślić, że oszczędności energii uzyskane podczas cyklu życia produktu ostatecznie zrównoważą wyższe początkowe koszty korzystania z tego rozwiązania.

Korzyści

Korzystanie z izolowanych betonowych form zapewnia wiele walorów, w tym kilka najistotniejszych wymieniamy poniżej. Przede wszystkim Izolowane formy betonowe można umieszczać w niemalże każdych budynkach i ścianach. Izolowane formy betonowe są uznawane przez specjalistów jako rozwiązania odporne na problemy związane z pleśnią i grzybami. Można też cieszyć się ich idealnym dopasowaniem do potrzeb, ponieważ większość firm wytwarza te formy izolacji w różnych szerokościach oraz w kilku kształtach. Podczas przebudowy otwory mogą być łatwo przycięte do ściany i dostosowane do wymaganego poziomu. Zwykle nie jest też przy nich wymagana bariera paroszczelna. Izolowane formy działają jak zwykłe bariery dla wilgoci, co jest ich dodatkowym atutem. Budynki z taką izolacją są wiele razy mocniejsze niż budynki z drewnianymi rozwiązaniami czy innymi formami izolacji. Izolowane formy betonowe wymagają hydroizolacji, ale istnieją różne produkty, które to zapewnią – w tym impregnowane lateksem hydroizolacje, membrany i specjalne środki, o których możesz dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne od specjalistów.

Dlatego warto dowiedzieć się o tej opcji izolacji więcej, by jako wykonawca i budowniczy móc zaproponować swoim klientom naprawdę dobre rozwiązanie, które jak widać niesie ze sobą naprawdę wiele profitów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>