Jakie trendy w 2018 r. przeważały w naszych biurach? Co było modne? 

pexels-photo-945225

Podobnie jak w przypadku trendów wnętrzarskich dla domów czy mieszkań, nieustannie zmienia się też moda we wnętrzach biurowych. W każdym roku pojawiają się nowości, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wystroju biura. Jakie trendy dominowały w 2018 roku.

W minionym roku podobnie jak w przypadku wielu lat ubiegłych popularne było urządzanie biur w przestrzeniach typu open space, które są bardzo łatwe do aranżacji, a jednocześnie pozwalają na dosyć efektowne uporządkowanie dużej przestrzeni za pomocą ścianek działowych czy odpowiednio ustawionych biurek. W open space każdy pracownik ma swoje miejsce i własny kawałek przestrzeni, a jednocześnie całe biuro prezentuje się dosyć stylowo i efektownie. Oczywiście, pod warunkiem, że właściciel firmy zadba o odpowiedni dobór mebli oraz innych dodatków dekoracyjnych.

Nowoczesny design w dobrej jakości odsłonie

W 2018 roku w biurach bardzo popularne były designerskie meble biurowe o nietypowych kształtach, ciekawych formach i w intensywnych kolorach. Nikt przecież nie powiedział, że wnętrze biurowe musi być szare, nudne i pozbawione koloru. Wręcz przeciwnie, pomieszczenia z mocnymi akcentami kolorystycznymi czy aranżacyjnymi nie tylko lepiej się prezentują i przyciągają spojrzenia, ale również sprzyjają intensywnej i kreatywnej pracy. Dobrym rozwiązaniem może być krzesło chesterfield lub efektowne krzesła biurowe o ciekawych kształtach. Oczywiście, śledząc trendy w wystroju wnętrz biurowych warto zwracać uwagę jedynie na takie propozycje, które faktycznie odpowiadają potrzebom danego biura oraz są nie tylko efektowne, ale również funkcjonalne. Nawet najbardziej designerskie meble biurowe nie sprawdzą się w długim użytkowaniu, jeśli będą niewygodne i trudno będzie przy nich spędzać po kilka czy kilkanaście godzin dziennie każdego dnia.

Oświetlenie w biurze ma ogromne znaczenie

W nowoczesnych trendach wystroju wnętrza ogromne znaczenie ma oświetlenie, które jest szczególnie ważne w tych pomieszczeniach, gdzie jest zbyt mało światła dziennego i nie zapewnia ono odpowiedniego doświetlenia całego wnętrza. Nowoczesne oświetlenie to przede wszystkim rozwiązania oparte o technologię led, które łączą w sobie ciekawe formy, niepowtarzalne kształty z funkcjonalnością, trwałością użytkowania oraz wysoką energooszczędnością. Oświetlenie led królowało w minionym roku wśród propozycji najlepszych producentów z branży oświetleniowej, nic więc dziwnego, że także było chętnie wybierane przez inwestorów, którzy urządzali przestrzeń biurową. Jeśli planujemy dekorację wnętrza służącego do codziennej pracy, warto umiejętnie łączyć nowoczesne trendy, nieśmiertelną klasykę oraz indywidualne potrzeby w danej firmie. Dzięki temu można stworzyć aranżację wnętrza, która będzie spełniała oczekiwania nie tylko pracowników firmy, ale również odwiedzających ją klientów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>