Ile jest bitcoinów?

bitcoin

Wiele osób, które interesują się tematem kryptowalut zastanawia się „ile jest bitcoinów?”. To dość popularne ale również ciężkie w odpowiedzi pytanie. Historia pieniędzy wirtualnych rozpoczęła się niecałe 10 la temu. Jako twórców traktuje się grono miłośników marketingu, a także znawców sfery informatycznej.

Waluta nie posiada fizycznej postaci, jest to jedynie kombinacja znaków składająca się na unikalny kod. Nie było to jednak przeszkodą szybkiego rozwoju oraz popularności tej monety. Obecnie opłata transakcji bitconami możliwa jest już w kilku sklepach internetowych, placówkach czy oddziałach, w tym między innymi w:

 • Microsoft
 • Dell
 • Booby burger
 • Wikipedia
 • doładowanie kont Heyah oraz T-Mobile
 • opłacanie rachunków w placówce poczty polskiej

Korzyści i niezliczone możliwości płynące z posiadania waluty internetowej sprawiają, że grono osób zainteresowanych inwestycją jest coraz większe. W obiegu krąży blisko 12mln jednostek tych pieniędzy. Początkowo projekt przewidywał, że w końcowym etapie pojawi się 21 mln bitcoinów dostępnych dla użytkowników. Przez wzgląd na ryzyko utraty kryptowalut ciężko określić dokładnie ile jest bitcoinów i ile ich będzie w przyszłości. Wiadomo jednak, że jest to produkt wyczerpalny, którego wartość w różnych okresach czasu różni się między sobą. Giełdy nie są w żaden sposób kontrolowane przez banki ani przedsiębiorstwa finansowe, co umożliwia im ustalanie ceny w zależności od zapotrzebowania. Każdy użytkownik ma prawo do zakupu kryptowaluty i ma ku temu kilka możliwości. Najczęściej wybieranymi kanałami sprzedaży są:

 • kantor
 • giełda
 • kopalnie
 • doładowanie sms bądź przelew
 • mining

Powyższe sposoby różnią się miedzy sobą głownie ilością poświęconego czasu,  a także ceną. Przy posiadaniu odpowiednich umiejętności i sprzętu własnoręczne produkowanie waluty może okazać się bardzo opłacalne. Istnieje możliwość udostępnienia swoich zasobów w postaci kopalni bitcoinów. Oferty przyciągają zazwyczaj osoby, które chcą pozyskać walutę bez konieczności utraty dużej ilości czasu.

Odwiedź również blog poświęcony kryptowalucie i technologii blockchain – btsr.io

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

3 komentarzy

 1. Szaja pisze:

  Kryptowalut jest oczywiście więcej ale najpopularniejszą jest chyba bitcoin. Jak ktoś chce zainwestować część swoich pieniędzy to polecam poradnik jak kupić bitcoin. Mnie wiele pomógł na początku.

 2. Dariusz pisze:

  Coraz bardziej interesuje mnie tematyka kryptowalut jako forma zarabiania pieniędzy. News Bitcoin czytam regularnie i stale pojawiają się na rynku nowe rozwiązania i jeszcze bardziej ulepszone waluty. Wiele też czytałem o bitcoinowych milionerach, którzy w krótkim czasie dorobili się potężnych fortun. Co prawda na miliony nie liczę, ale zastanawiam się, czy da się w ogóle na takich giełdach kryptowalut zarobić? Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

 3. Adrian pisze:

  Kryptowaluty to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących alternatywnych form inwestowania. Ostatnie lata pokazały, że można na nich zarobić naprawdę dobre pieniądze. W poszukiwaniu dobrych i sprawdzonych informacji z tej dziedziny trzeba jednak korzystać z rzetelnych źródeł. Na https://www.kryptoporadnik.pl/ranking-gield-kryptowalut/ znajdziecie świetne i aktualne rankingi giełd kryptowalut, dzięki którym zawsze będziecie na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>