Czy można się nauczyć języka angielskiego podczas grania w gry?

pexels-photo-450035

Wielu graczy podkreśla, że właśnie to, iż korzystają z różnego rodzaju gier okazało się dla nich najbardziej korzystne, w przypadku nauki języka angielskiego. Oczywiście, angielskiego nie można nauczyć się wyłącznie grając, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że jeśli gramy w angielskie wersje językowe to o wiele więcej zyskujemy.

Utrwalenie posiadanej wiedzy

Najwięcej pod względem językowym zyskują gracze, którzy już w jakimś stopniu mają opanowany język obcy. Oni znają już mowę potoczną i nie przeszkadza im zupełnie to, że grają wyłącznie w angielską wersję gry. Wiele uczą się również ze slangu graczy, co ma znaczenie, kiedy ktoś gra często i poniekąd wiąże się to z jego życiem zawodowym. Eksperci twierdzą, że tak naprawdę nauka podczas grania w grę jest podobna do nauki w trakcie oglądania filmów. Podobnie, ważne jest, by kiedy czegoś nie wiemy to sprawdzać w słowniku poszczególne słowa i nie przejmować się, że nie wiemy wszystkiego. Gry są o wiele dynamiczniejsze niż filmy, jednak doświadczeni gracze, którzy na przykład wcześniej mieli do czynienia z polskimi wersjami językowymi i znają się na slangu adekwatnym dla graczy nie będą mieć problemów. Prawda jest taka, że im dłużej gramy w określoną grę w języku angielskim, to tym więcej będziemy rozumieć.

Jak można jeszcze poszerzyć wiedzę?

Jeżeli ktoś gra w gry często to zakres jego wiedzy z zakresu języka obcego na pewno jest imponujący, zwłaszcza, gdy uczy się go dodatkowo. Na przykład, na stronie lincoln.edu.pl można zapoznać się z ofertą, którą dla swoich uczniów przygotowała Szkoła Języków Obcych Lincoln i mieć pewność, że odbywające się tam zajęcia również w sposób praktyczny przystosują nas do korzystania z umiejętności językowych. Zwłaszcza, kiedy zdecydujemy się na opcję z native speakerem nie musimy bać się, że coś przeoczymy. Takie zajęcia przyjmują bowiem atrakcyjną formę. Jak wobec tego można zauważyć, można w tej chwili uczyć się języka angielskiego za pośrednictwem ciekawych form. Wiedzą coś o tym gracze komputerowi.


Sprawdź również kursy języka angielskiego w Bielsku

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>