Idealnie ułożone kwiaty w pudełku i wazonie – porady dla początkujących florystów

Smiling florist at work with bunch of flowers

Ułożenie wspaniałej kompozycji kwiatów jest wspaniałym uczuciem – dopóki nie spróbujesz ich ułożyć w wazonie, pudełku bądź innym pojemniku. Warto tutaj nauczyć się czegoś od osób już porządnie przeszkolonych w sztuce układania kwiatów. Na szczęście nie musisz być florystą z wieloletnim doświadczeniem, aby Twoje bukiety wyglądały jak najlepiej!

Zerknij na nasze tajne wskazówki aranżacji kwiatów – dzięki nim, choć dopiero zaczynasz swój kwiatowy biznes masz szansę aranżować kwiaty niczym profesjonalista.

Sekretne wskazówki układania kwiatów od doświadczonych florystów

Lekcja 1 – Jak przygotować łodygi?

Należy wlać do kubka trochę wrzącej wody i włożyć tam łodygi (tylko 10% łodygi powinno się znaleźć w wodzie). Pamiętaj, aby nie zostawiać ich tam zbyt długo, ponieważ zaczną się gotować, a to nigdy nie jest dobre dla kwiatów. Jeśli łodygi Twoich kwiatów są dość krótkie, należy osłonić sam kwiat przed parą, ponieważ spowoduje to jego więdnięcie. Możesz to zrobić, owijając kwiat w kawałek gazety.

Poprawne przygotowanie łodygi jest jedną z najważniejszych rzeczy do nauczenia się, ponieważ 99% początkujących florystów ma właśnie z tym problem.

Lekcja 2 – Jak przyciąć kwiaty?

Zakładamy, że masz specjalne florystyczne nożyczki – to ważne, bowiem mają one mocniejsze ostrza niż zwykłe nożyczki i osiągają lepsze wykończenie. Pamiętaj, aby przeciąć łodygi po przekątnej. Dzięki temu kwiat żyje najdłużej jak to możliwe i może wysysać maksymalną ilość składników odżywczych z wody. Powinieneś również usunąć wszelkie liście na niskim poziomie, które będą ukryte w wazonie, aby dać łodygom więcej miejsca.

Lekcja 3 – Co włożyć do wody?

Niezbędne jest dodawanie odżywek do wody w której stoją kwiaty – możesz kupić gotowe saszetki lub zrobić własne. Jeśli nie masz czasu, aby wybrać się do sklepu, dodaj odrobinę wybielacza i cukru do wody. Zapobiegnie to wzrostowi bakterii i zabijaniu pięknych kwiatów. Nie przesadzaj jednak z ilościami lub możesz mieć odwrotny efekt! Rose du Château – Flower box to najlepszy dowód na to, jak wspaniałe efekty może dać umiejętne zastosowanie odżywek.

Lekcja 4 – Niezawodne aranżacje

Prostym sposobem układania kwiatów jest umieszczenie pojedynczego kwiatu łodygi w wąskich szyjkowych butelkach i rozproszenie kilku z nich na stole lub parapecie. Zapewnia to świetny wygląd, który jest łatwy w utrzymaniu, ale prawda jest taka, że sprawdza się tylko z pewnymi kwiatami.

Jeśli masz szeroką gamę kwiatów z delikatnymi głowami, dlaczego nie zorganizujesz ich w krzyżowy sposób? Osiągnięty w ten sposób flower box będzie miał wygląd iście współczesny, ale dzisiejsi klienci zwykle właśnie tego poszukują.

Turkusowy lub zielony – to świetne kolory zarówno do flower boxów jak i wazonów. Uzupełniają one piękno wszelkich kwiatów, więc dlaczego lepiej nie wybrać ich zamiast bardziej oczywistych odmian szkła przezroczystego bądź czarnego pudełka? To prosta sztuczka, aby poprawić wygląd swoich produktów. Jeśli planujesz użyć przezroczystego pojemnika (bez względu na to, czy jest to szkło czy plastik), dodaj nieco kolorowych kamyków na dno, aby poprawić wygląd i podkreślić piękno kwiatów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Bardzo fajny materiał. Czy jest gdzieś kolejna część takich porad?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>