Narzędzia do warsztatu samochodowego – w co warto zainwestować na początku?

9441334

Warsztat samochodowy to miejsce, gdzie potrzeba posiadania różnego typu narzędzi jest nieodzowna. Przy otwieraniu warsztatu samochodowego nie wystarczy samo pomieszczenie (oczywiście odpowiednie) oraz dobre chęci. Jeśli jakiś klient przyjedzie do nas ze swoim samochodem, zazwyczaj nie przywozi ze sobą narzędzi, ponieważ liczy na to, że mechanik ma swoje. I tak powinno być.

Mechanik samochodowy, który szuka po bagażniku auta jakichś kluczy, jest raczej nie polecany i nie można mu w stu procentach zaufać. Oczywiście, takie zachowania są raczej skrajne, jednak jeśli nawet by się nam przydarzyły, lepiej pojechać gdzie indziej. Z drugiej strony warsztat samochodowy posiadający pełne wyposażenie w narzędzia, a jednocześnie zatrudniający tzw. „złote rączki”, również nie jest polecany. Jak to w życiu bywa – żadna skrajność nie jest dobra.

Otwieramy warsztat samochodowy

Przy rozpoczęciu takiej działalności gospodarczej, najważniejszą wydaje się być sama lokalizacja. I nie chodzi tu o np. ścisłe centrum miasta. W takich lokalizacjach to mogą być dobre, ale sklepy spożywcze. Najlepsza lokalizacja dla warsztatu samochodowego to taka lokalizacja, gdzie każdy potencjalny klient będzie mógł spokojnie zaparkować nawet wtedy, gdy wcale nie ma zamiaru zostawić swój samochód do naprawy.

laweta autostrada a20 HamburgCzęsto klienci przyjeżdżają jedynie po to, aby zapytać o różne sprawy – np. o możliwość wykonania danej usługi oraz cenę za nią. Jeśli ktoś przyjeżdża do warsztatu, to nie zawsze oznacza, że jego auto nie dojedzie już gdzie indziej. Wręcz przeciwnie, często właściciele samochodów jeżdżą po okolicznych warsztatach z zapytaniem: „Ile dana usługa ma kosztować?”. I jeśli nie będzie miał się taki klient gdzie zatrzymać, nawet nie zapyta i pojedzie gdzie indziej. W ten sposób można stracić mnóstwo klientów, którzy nie lubią jeździć w kółko w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego. Warto o tym pamiętać.

Narzędzia do warsztatu

Jeśli chodzi o kwestię narzędzi potrzebnych w warsztacie samochodowym, to już tutaj sprawa jest przesądzona. One muszą być. I to najróżniejsze. Na początek nie potrzeba od razu narzędzi markowych, ponieważ nie zawsze są na to fundusze, jednak np. klucze pneumatyczne mogą się okazać niezbędne, właśnie w warsztacie samochodowym, czyli tam, gdzie w ciągu dnia odkręca się setki (jeśli nie tysiące) śrub. W samochodach często zdarzają się takie śruby, których odkręcenie wymaga zastosowania środka (np. WD-40), ponieważ żadna siła nie jest w stanie poradzić sobie z taką śrubą – tym bardziej siła ludzkich mięśni. I od tego właśnie jest klucz pneumatyczny.

Brak takiego klucza może narazić właściciela warsztatu samochodowego niejako nawet na straty, ponieważ jeśli uprze się on i zechce jednak odkręcić krnąbrną, zardzewiałą śrubę, może uszkodzić inne elementy, a już na pewno samą śrubę. Będzie wtedy musiał dać nową – choć wcale nie było takiej prośby ze strony klienta. Oczywiście, jest wiele innych maszyn, urządzeń i narzędzi, bez których warsztat samochodowy raczej się nie obejdzie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>