Finansowanie komercyjnych konstrukcji stalowych – co powinieneś wiedzieć?

refinery-3613522_1280Wiele prywatnych korporacji utrzymuje pulę ogólnych środków pochodzących z zatrzymanych zysków i długoterminowych pożyczek w oparciu o aktywa korporacyjne, które mogą być wykorzystane do finansowania kredytów. Podobnie, w przypadku agencji publicznych, długoterminowe finansowanie może być uzyskane z zaangażowania ogólnych dochodów i/lub samorządów lokalnych.

Jak sfinansować projekt komercyjny?

Istnieje wiele rodzajów pożyczek, z których może skorzystać mały biznes, ale jeśli chodzi o finansowanie budynku komercyjnego, lista opcji nieco się zawęża. Ostatecznie, różnorodność pożyczki, o którą się ubiegasz, powinna zależeć od kwoty, której szukasz i przeznaczenia środków.

Pierwszą opcją finansowania nieruchomości komercyjnej jest biznesowa pożyczka terminowa, klasyczna pożyczka używana przez małe firmy na całym świecie. Ponieważ struktura tego rodzaju pożyczki jest tak prosta, pożyczkobiorcy mogą łatwo przewidzieć i zaplanować każdą spłatę, która zazwyczaj ma stałą kwotę co miesiąc przez cały okres pożyczki. Jednak pożyczki biznesowe są często ograniczone pod względem kwoty, którą można pożyczyć, a okresy są zwykle krótsze, co oznacza większe miesięczne płatności.

Zarówno prywatne korporacje, jak i agencje publiczne mogą emitować specjalne obligacje na budowane obiekty, jak konstrukcje stalowe które mogą uzyskiwać niższe oprocentowanie niż inne formy pożyczania. Pożyczki krótkoterminowe mogą być również wykorzystywane do wypełniania luk w finansowaniu długoterminowym. Niektóre obligacje korporacyjne są zamienne na akcje w okolicznościach określonych w umowie obligacji. W przypadku obiektów publicznych oszacowanie opłat za spłatę środków z obligacji zasługuje na uwagę w przypadku niektórych rodzajów obiektów, takich jak płatne drogi i oczyszczalnie ścieków.

Kredyty hipoteczne ograniczają się przede wszystkim do nieruchomości na wynajem, takich jak mieszkania i budynki biurowe.

domZ powodu nagłego wzrostu stóp procentowych pod koniec lat 70-tych wiele instytucji finansowych oferuje, oprócz tradycyjnych długoterminowych zobowiązań hipotecznych o stałym oprocentowaniu, inne rozwiązania, takie jak połączenie zadłużenia i procentu własności w zamian za hipoteka terminowa lub zastosowanie kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu. W niektórych przypadkach kredyt budowlany może być udzielony na zasadzie otwartej bez długoterminowego zobowiązania finansowego. Na przykład plan może zostać wydany na okres budowy konstrukcji stalowej z opcją przedłużenia go o okres do trzech lat, aby dać właścicielowi więcej czasu na poszukiwanie alternatywnego długoterminowego finansowania ukończonego obiektu. Bank zostanie wciągnięty w sytuacje niosące ryzyko finansowe, jeśli zdecyduje się być pożyczkodawcą bez długoterminowych gwarancji.

W przypadku projektów międzynarodowych istotna staje się waluta umów o finansowanie. Jeżeli umowy finansowe są pisane w walutach lokalnych, to wahania kursu walutowego mogą znacząco wpłynąć na koszt, a ostatecznie na zysk projektu. W niektórych przypadkach płatności mogą być również dokonywane w określonych towarach, takich jak ropa naftowa lub produkcja z samego obiektu. Znowu te ustalenia powodują większą niepewność w systemie finansowania, ponieważ ceny tych towarów mogą się różnić.

Finansowanie konstrukcji stalowych to nie wszystko!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>