Fachowy personel w gabinecie kosmetycznym? Rozmowa z doktorem medycyny estetycznej Januszem Błasiakiem.

hemp-beauty-salon

Medycyna estetyczna jest działem, który nie tylko się rozwija, ale zdobywa coraz większą ilość stałych klientów. Korzystanie z zabiegów upiększających nie tylko przestało być owiane tajemnicą, ale również zyskuje coraz to większą liczbę chętnych, którzy otwarcie przyznają się do korzystania z tego rodzaju metod upiększających. O tajemnicy sukcesu oraz tym, jaką rolę odgrywa personel medyczny w gabinecie medycyny estetycznej porozmawiamy z Januszem Błasiakiem, doktorem medycyny estetycznej.

Branża medycyny estetycznej czy kosmetyka profesjonalna?

Janusz Błasiak: Kosmetyka profesjonalna obejmuje nieco inny zakres zabiegów i czynności. Kosmetyczki zajmują się ciałem bardziej od zewnątrz, nie wykorzystując żadnych substancji medycznych, w przeciwieństwie do lekarzy medycyny estetycznej. Stąd też szczególny nacisk na wykształcenie oraz odpowiednie umiejętności- bez nich można uszkodzić cudze zdrowie.

Na co więc zwracać uwagę, dobierając personel medyczny do gabinetu?

Janusz Błasiak: Kwestią nadrzędną jest wykształcenie. Ale nie bez znaczenia pozostaje doświadczenie oraz nasza oferta zabiegów, jakie proponujemy swoim klientom.

Dlaczego jest to ważne?

Janusz Błasiak: Chociażby dlatego, że istnieje spora część medyków, która specjalizuje się w danej dziedzinie wykonywanych usług. I choć w naszej ofercie znajduje się wiele więcej zabiegów medycyny estetycznej, to stawiając na pracownika specjalizującego się w danej dziedzinie mamy jeszcze większą pewność fachowości wykonywanych usług, a to jest szczególnie ważne.

Czy wykształcenie i doświadczenie wystarczą do wykonywania danej pracy?

Janusz Błasiak: Jest to najważniejsza podstawa, baza do wykonywania tego właśnie fachu. Ale warto wiedzieć, że gabinety medycyny estetycznej charakteryzują się pewną specyfiką, dlatego też pracownik takiego gabinetu powinien również posiadać pewne predyspozycje.

Jakie na przykład?

Zaopatrzenie salonów fryzjerskich i kosmetycznych Janusz Błasiak: Z racji tego, że gabinety medycyny estetycznej skrywane były tajemnicą, to klienci takich placówek liczyli przede wszystkim na dyskrecję i komfort. Dziś zabiegi medycyny estetycznej są popularniejsze niż jeszcze kilka lat temu, ale klienci nadal szukają komfortu oraz możliwości odpoczynku podczas wykonywania każdego zabiegu. Dlatego też pracownicy gabinetów powinni taką właśnie atmosferę stworzyć, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

A co z gabinetami kosmetycznymi?

Janusz Błasiak: W ostatnich latach, gdzie bardzo wzrosło zainteresowanie usługami kosmetycznymi, wzrosła również ilość samych kosmetyczek oraz gabinetów kosmetycznych. Jest to równie ważna dziedzina kosmetologii, jednak nieco różni się od tradycyjnego gabinetu medycyny estetycznej.

Jakie są to różnice?

Janusz Błasiak: Żeby zostać dobrą kosmetyczką, nie jest konieczne kształcenie na poziomie uczelni wyższej. Obecnie na rynku mamy wiele szkół policealnych oraz specjalnych szkół kształcących profesjonalne kosmetyczki. W zawodzie tym liczy się przede wszystkim doświadczenie oraz odpowiednie umiejętności.

 

Wywiad opublikowano dzięki uprzejmości salonów http://vesuna.pl/ – dziękujemy

Zobacz również zalecane produkty kosmetyczne:

03

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Adrian pisze:

    Podziwiam osoby które spędzają przez lustrem 2 godziny aby się upiększać :) Mi by się nie chciało. Moją dziewczynę interesuje właśnie Łódzka szkoła wizażu. Ćwiczy na koleżankach i rodzinie. Mam nadzieję, że na mnie nie będzie chciała haha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>