Drukarka wielkoformatowa – czy przyda się i w Twoim biurze?

Jeśli chodzi o drukowanie dokumentów i materiałów dla Twojej firmy, być może szukasz nowego urządzenia, które umożliwia drukowanie plików cyfrowych w większym rozmiarze. Drukarki wielkoformatowe występują w różnych rozmiarach (przy czym format A3 jest najbardziej popularny) i pozwalają tworzyć większe dokumenty, które nie wpływają negatywnie na kolor i jakość.

druk offsetowy uv na folii samoprzylepnej

Wiele firm może zapomnieć o drukarkach A3 i sposobach ich wykorzystania, co prowadzi do marnowania pieniędzy na outsourcing takich rzeczy, jak materiały promocyjne, które w innym przypadku można wydrukować za pomocą maszyn wielkoformatowych. Udostępniliśmy trzy zalety tego, jak drukarki te mogą pomóc Twojej firmie, a także proste rozwiązania dotyczące tego, jak najlepiej wykorzystać je w miejscu pracy.

Wysoka jakość i wydajność

Pomimo większego rozmiaru i możliwości drukowania dokumentów znacznie większych niż standardowe wydruki w formacie A4, drukarki wielkoformatowe nie obniżają jakości i są niezwykle wydajne. Drukarki, takie jak te którymi dysponuje drukarnia wielkoformatowa K2 Print mają możliwość drukowania większych plików i oferują dodatkową korzyść z możliwości:

  • drukowania,

  • faksowania,

  • skanowania,

  • kopiowania

To wszystko odnosi się do dokumentów w tym samym urządzeniu. Ta drukarka zapewnia wysoką rozdzielczość, co oznacza, że ​​tworzone są wydruki wysokiej jakości, a szczegóły są przechowywane w dokumencie po utworzeniu fizycznej kopii.

Druk mobilny

Drukarki wielkoformatowe oferują również mobilne urządzenia do drukowania, umożliwiające drukowanie dokumentów bezpośrednio z telefonu komórkowego lub innego urządzenia bezprzewodowego.

Wraz ze wzrostem wydajności biura ta przewaga pozwala wielu osobom w miejscu pracy drukować dokumenty wielkoformatowe bez fizycznego połączenia z urządzeniem.

Łatwość użycia

Wiele z oferowanych przez dzisiejszych producentów drukarek wielkoformatowych ma duży kolorowy ekran dotykowy, który można wykorzystać do konfiguracji ustawień drukarek lub opcji łączności. Jest to szczególnie przydatne w miejscach pracy dla osób słabo widzących. Te ekrany dotykowe są również łatwiejsze do zrozumienia dla osób, które nie znają (lub nie mają pewności) co do technologii drukowania.

Jak korzystać z drukarek wielkoformatowych?

Najczęstszym zastosowaniem w drukarkach wielkoformatowych jest tworzenie materiałów promocyjnych dla firmy. Ulotki i plakaty to tylko dwa z przedmiotów, które można tworzyć wewnętrznie za pomocą tych maszyn, i pozwala zaoszczędzić pieniądze, które zostałyby wydane na zlecenie druku na zewnątrz.

Drukarki A3 można również stosować do wydruków fotografii, które można zamontować na ścianach w celu wyświetlenia produktów, które sprzedaje Twoja firma. Nie tylko zachęci to potencjalnych klientów do zakupu Twoich produktów, ale także pozwoli im lepiej zrozumieć, co otrzymają.

Jak widać, drukarka wielkoformatowa może zapewnić Twojej firmie wiele dodatkowych korzyści. Teraz zależy od Ciebie, aby zaimplementować model w swoich zwyczajach związanych z drukowaniem i zobaczyć korzyści!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Dariusz pisze:

    To czy się przyda zależy od tego co to za biuro.. Oczywistym jest, że w małym biurze taka drukarka będzie bez sensu, natomiast jeśli drukujemy więcej, a do tego skanujemy to prędzej czy później zwróci się nam ta inwestycja chociażby na tańszym tuszu albo tonerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>