Czym kierować się w trakcie poszukiwania pracy?

bs-_-czym-kierowac-sie-w-trakcie-poszukiwania-pracy-cm

Wchodząc na rynek pracy, ludzie często zadają sobie pytanie: od czego zacząć szukanie pracy i czym kierować się przy jej wyborze? Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakiej branży chce się pracować. Oprócz tych czynników ważne są jednak także inne kwestie związane z samym zatrudnieniem czy pracodawcą. Poniżej podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu pracy.

Preferencje zawodowe i wykształcenie

Oczywiste jest, że najlepiej szukać pracy dopasowanej do preferencji i ukończonej szkoły. Dobrym pomysłem będzie zrobienie sobie listy mocnych i słabych stron oraz mniej więcej określenie, co chce się osiągnąć w pracy. Wydaje się to być dość trudne (zwłaszcza gdy ma się niewielkie doświadczenie), ale z pewnością każdy jest w stanie określić swoje wstępne cele zawodowe (np. czy chce dążyć do miana eksperta, zostać menadżerem, kierownikiem itd.). Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich ogłoszeń – kierując się już konkretnymi oczekiwaniami, łatwiej jest określić, które oferty pracy są najlepsze dla nas. Gdy spośród różnych ogłoszeń wybierze się te najciekawsze, powinno zwrócić się uwagę na kilka istotnych czynników.

Ważne elementy

Co zbadać i czego się dowiedzieć, zanim wybierzemy się na spotkanie rekrutacyjne? Warto po pierwsze popytać znajomych o opinie na temat konkretnej firmy. Jeżeli nie zna się nikogo, kto miał do czynienia z tym pracodawcą, to z pomocą przychodzi internet – na forach, grupach i portalach można dziś znaleźć informacje praktycznie o każdej firmie. Najlepiej wybadać, jaka atmosfera panuje na co dzień, czy pracowników obowiązuje dress code, a także jaką opinię ma przyszły pracodawca. Powinno sprawdzić się także, co dokładnie należeć będzie do obowiązków na danym stanowisku oraz czy pracodawca nie narzuca niepłatnych nadgodzin. Nie bez znaczenia będzie też wynagrodzenie – dla wielu osób to jedyny i najważniejszy czynnik. Na uwadze powinno mieć się także benefity (gwarantuje je np. praca w Bridgestone), gdyż często ułatwiają one np. realizację hobby lub dostęp do lekarzy specjalistów.

Inne czynniki

Przy przeglądaniu ofert pracy warto zastanowić się również nad lokalizacją przyszłej firmy – im dalej od miejsca zamieszkania, tym więcej czasu będzie poświęcać się na dojazdy. Spędzanie godziny czy nawet dwóch w środkach komunikacji miejskiej lub w samochodzie to spora strata czasu, który wykorzystać można w ciekawszy sposób. Co prawda, rozmowa kwalifikacyjna to jeszcze nie gwarancja, że dostanie się zatrudnienie, ale już w momencie rekrutacji warto być pewnym, że chce się pracować w danym przedsiębiorstwie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>