Dress code trenera personalnego – czy to ma znaczenie?

timetofitness-personaltrainer-e1457091266639

Większość trenerów personalnych pracujących na siłowniach nie spędza dużo czasu na wyborze ubrań. Trenerzy i inni pracownicy zazwyczaj noszą koszulki z nazwą / logiem firmy. Jednak jest to lekką ignorancją – warto czasem bardziej skupić się na tym, co się nosi będąc trenerem personalnym. Dlaczego?

Po pierwsze, trener poprzez odpowiedni, wyróżniający się ubiór jest natychmiast identyfikowany i oddzielany od pozostałych uczestników siłowni. Trener staje się tym samym zauważalny, co bardzo pomaga na siłowni. Jeśli ktoś obserwuje z boku, jak dobrze trener radzi sobie z klientami, być może sam zacznie się zastanowić nad tym, czy nie skorzystać z jego indywidualnej pomocy? Oczywiście też trener personalny ubrany w odpowiedni strój, prezentuje profesjonalizm.

Bez profesjonalnego wyglądu trenerzy osobiści nie wzbudzają zaufania

Czy planujesz zostać trenerem personalnym? Oprócz znajomości tajników sprawności fizycznej, musisz polegać na własnej dobrej ocenie mody fitness. Nie zakładaj pierwszej lepszej rzeczy z szafy! Wybór odzieży treningowej wymaga odrobiny przemyśleń. Nie chcesz, aby jakikolwiek wybór ubrań umniejszył Twój profesjonalizm.

Co zatem nosić?

Styl to ważna kwestia, ale pamiętaj iż funkcja znajduje się wyżej w skali priorytetów. Wybór ubrań musi ułatwić zademonstrowanie ćwiczeń. Na przykład noszenie dżinsów może okazać się katastrofalne, gdy demonstruje się ciężkie przysiady. Tkanina, z jakiej są wykonane typowe dżinsy nie pozwoli na pełen zakres ruchu. Najmodniejsze buty również nie ułatwiają wykonywania ćwiczeń. Poza tym wyglądają absurdalnie na siłowni. Lepiej zobacz, jakie do zaoferowania obuwie sportowe ma sklep sneakers i tam wybierz coś odpowiedniego.

Niektóre siłownie mogą pozwalać klientom na noszenie dowolnych ubrań, ale trenerzy nie mogą absolutnie zakładać odzieży, która utrudnia ćwiczenia. Trenerzy powinni trzymać się elastycznych ubrań zaprojektowanych z myślą o sportowych osiągach. Spodenki oraz dopasowana koszulka sprawią, że trening będzie bardziej odpowiedni. Nie chcesz, aby cokolwiek utrudniało ci pracę z klientami. Złe ubrania mogą to zrobić.

Oznaka profesjonalizmu

Trenerzy osobiści muszą ubierać się w sposób, który wywołuje pozytywne, profesjonalne wrażenie. Dżinsy i flanela nie tylko ograniczają wydajność, ale również wyglądają zupełnie nieprofesjonalnie. Zatem, kupuj porządne ubrania wykonane przez projektanta odzieży sportowej. W ten sposób zrobisz lepsze wrażenie. Odzież sportowa pokazuje również zaangażowanie w określony styl życia. Klienci lubią trenerów, którzy wykazują poświęcenie we wszystkich dziedzinach życia temu, co robią i czego ich uczą.

Ktoś ubrany w ubrania marki Adidas lub Nike prawdopodobnie spędza dużo czasu na myśleniu o tym, jak być lepszym w wybranej dyscyplinie sportowej, bardziej poświęca się poznawaniu swojej sprawności. Trenerzy pragnący odnieść sukces powinni więc wyglądać jak część wielkiej sportowej rodziny. W przeciwnym razie trudno będzie Ci przekonać klientów, aby wybrali Cię na swojego osobistego trenera.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>