Przedsiębiorcza mama, czyli jak zamienić parentigowego bloga w biznes?

Work-From-Home-Mom

Blog to zwykle coś bardzo osobistego dla prowadzących go mam. Tam zamieszcza się przecież swoje myśli i zmagania. Właśnie tam młoda mama dzieli się radościami z czytelnikami, prosi o radę, zamieszcza okazjonalne anegdotki i zastanawia się nad sensem tego wszystkiego.

Ale blog parentingowy może być także dochodowym biznesm.

Jeśli porozmawiasz z blogerkami-mamusiami, wielu z nich powie Ci, że nie blogują za pieniądze. Blogowanie jest punktem wyjścia dla ich codziennych zmagań i frustracji. Blogują dokumentację radości i frustracji związanych z wychowywaniem dzieci. Ale równocześnie też mają moc, by pomóc wielkim korporacjom dotrzeć do ważnych odbiorców. Wielkie firmy to wiedzą. Czy matki to wiedzą?

Jeśli tworzysz blog dla mam lub inny osobisty blog i chciałbyś zamienić swojego bloga w biznes i zarabiać pieniądze robiąc coś, co kochasz, te wskazówki pomogą Ci zacząć:

  1. Potwierdź, że Twój blog jest biznesem

To kluczowy pierwszy krok. Zacznij traktować siebie poważnie, a inni też potraktują cię poważnie. Jeśli masz możliwość korzystania z reklamy bezpośredniej na swoim blogu, pójdź w to i sprzedaj ją za kwoty, które są naprawdę tego warte. Nie trzeba dodawać, że powinnaś dla wygody założyć konto Paypal.

  1. Dowiedz się więcej o marketingu i reklamie

Musisz określić, kiedy rozpocząć korzystanie z reklam na swoim blogu, gdzie umieścić je, aby zoptymalizować przychody, oraz ile reklam wyświetlić i jak radzić sobie z reklamą bezpośrednią. To wszystko bardzo Ci pomoże odnaleźć się w tym biznesie.

  1. Podkreśl swoją obecność w sieci.

Jeśli chcesz zarabiać przyzwoite pieniądze ze swojego bloga, musisz mieć wystarczającą liczbę dziennych unikalnych użytkowników i wyświetleń stron, aby przyciągnąć bezpośrednich reklamodawców. Nawet jeśli Twoja treść jest świetna, ten rodzaj ruchu na Twoim blogu nie będzie działał tak jak powinien, bez osób ściąganych spoza niego.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie tworzenia własnej tożsamości w sieci jest odwiedzenie innych blogów, stron takich jak dzieciakowelove.pl i komentowanie ich. To da Ci szansę na nowych czytelników, a niektórzy z nich pewnie staną się nowymi subskrybentami.

Być może jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zbudować społeczność wokół swojego bloga, jest udzielanie w serwisach społecznościowych. Wielu znanych blogerek-mam tak robi.

  1. Pisz dalej o rzeczach, które cię interesują

Chociaż w pewnym stopniu należy pamiętać o rosnącej grupie odbiorców, ważne jest, aby pozostać wierną sobie. Pisanie treści, które wywołują emocje u Twoich czytelników lub treści, które mają wysoką wartość rozrywkową jest w porządku. Nie martw się o inne blogi udzielające informacji i porad. Dajesz swoim czytelnikom coś, co jest równie cenne: sprawiasz, że inne mamy czują się, że nie są same w tej rodzicielskiej roli!

  1. Nigdy nie przepraszaj za umieszczane reklamy

Zarabianie pieniędzy na swoim blogu jest przywilejem. Porzuć mentalność „dobrej dziewczyny” i bądź dumna ze swojego talentu, umiejętności pracy w sieci, wspaniałego, dobrze prosperującego biznesu, który zacząłaś od zera i budujesz własnymi rękami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. super skorzystałam z tych porad , dzięki czemu zwiększyłam swój ruch na stronie , poproszę więcej takich porad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>