Zawód doradcy kredytowego, to profesja dla wymagających. Z drugiej strony ktoś może zapytać: „A co w tym trudnego?”. Niby nic, jednak doradzanie drugim w kwestii finansowej może się źle skończyć zarówno dla strony doradzającej, jak i biorcy. Dlaczego? Każdy doradca kredytowy pracujący w określonym banku, będzie starał się przeciągnąć danego klienta na swoją stronę.
Jeśli oferta danego banku nie jest atrakcyjna, traci na tym klient.
Jeśli natomiast klient zorientuje się, że oferta tego banku „to żadne cuda”, rezygnuje i wtedy traci sam doradca, ponieważ omija go odpowiedni procent z ewentualnej sprzedaży jakiegoś kredytu. Kredyt – to zwykły produkt, który jest sprzedawany z większym, lub mniejszym powodzeniem. I każdy doradca o tym doskonale wie.
Kim jest doradca kredytowy?
Najczęściej, to zwykły pracownik banku, „urzędujący” przy stoliku i przyjmujący klientów pragnących uzyskać jakąś pożyczkę. Taki doradca jest od tego, aby sprzedać im produkt, który oferuje jego pracodawca, czyli bank. Jakie cechy powinien mieć dobry doradca kredytowy? Na pewno powinien umieć rozmawiać z ludźmi. I to rozmawiać w bardzo pozytywny sposób. Wykluczone są tutaj jakiekolwiek nieskoordynowane ruchy, czy słowa. Jeśli klient pyta, doradca odpowiada tak, aby klient miał zawsze rację, oraz aby sam produkt kredytowy został sprzedany. Banki zatrudniają doradców najczęściej z wykształceniem wyższym, choć ta zasada wcale nie jest konieczna, aby zostać takim doradcą. Człowiek może mieć wyższe wykształcenie, być nawet profesorem, jednak wcale nie musi nadawać się do tej pracy, ponieważ jego kontakt z innym człowiekiem może być mizerny.
Doradca posiadający własne biuro
Takie biura pośrednictwa kredytowego można spotkać już w każdym mieście. Zajmują się one wyszukiwaniem najlepszych ofert kredytowych (zerknij także na wersję online www.pozyczkidlugoterminowe.pl). Jest to korzystne zarówno dla klienta, jak również i samego biura pośrednictwa kredytowego. Klient poszukujący korzystnej oferty kredytowej, może w takim biurze sprawdzić oferty wielu banków, nie tylko jednego. Doradca kredytowy przedstawia oferty wielu banków licząc na to, że klient jakąś wybierze. I najczęściej nie myli się.
Jeśli ktoś poszukuje kredytu, jeśli już odwiedzi biuro pośrednictwa kredytowego, zapewne nie po to, aby sobie pogawędzić. Przyszedł tu po kredyt. W biurze pośrednictwa kredytowego sam doradca ma ułatwione zadanie. Wystarczy, że przeglądnie oferty różnych banków i zaproponuje coś klientowi w najbardziej atrakcyjny sposób. Możliwość wyboru często przesądza o tym, że poszukujący „dobrego i taniego” kredytu, kierują swe kroki nie do banku, ale do pośrednictwa kredytowego.
Warto być doradca kredytowym?
Na pewno warto dostać pracę w takim biurze. Mamy wtedy dostępność wielu ofert, z których może skorzystać klient. Nie trzeba się za bardzo starać, aby coś sprzedać. W dzisiejszym świecie ludzie często się zadłużają. A jeśli już wpadną w tzw. „zaklęte koło kredytowe”, ich wizyty w biurze pośrednictwa kredytowego będą zapewne częstsze.