Kredyt bankowy vs. Szybka gotówka online – co lepsze dla firmy?

Loan-760x360

Jeśli firma „na gwałt” potrzebuje pieniędzy, szybka gotówka online może być bardzo atrakcyjną propozycją. Ale jak to mówią: „Co nagle, to po diable”. Rozsądny przedsiębiorca zawsze rozważa, (za i przeciw) które wyjście będzie bardziej opłacalne. No, ale rozsądny przedsiębiorca kieruje tak własną firmą, że dofinansowanie jej poprzez kredyt, staje się zupełnie niepotrzebne. Można tak pomyśleć, ale jak jest naprawdę?

Kredyty dla firm

Same kredyty nie są takie złe. Wszystko zależy od tego, jak się z nimi „obchodzimy”. To znaczy, czy nadmiernie nie nadużywamy ich tzw. dobroci. Jeden kredyt wzięty z nagłej potrzeby ratowania tego, co ewentualnie można stracić – to dobry pomysł. Ale jeśli szef decyduje się wziąć kredyt, aby kupić np. reprezentacyjne auto dla firmy (czyli dla siebie), a nie stać go na zakup takiego samochodu za gotówkę – to już pewna ekstrawagancja. Firma musi podwoić swoje zyski, aby spłacać dodatkowy kredyt, co odbija się nieprzyjemną czkawką dla niej samej. Często cierpią na tym pracownicy. Mogą być bowiem pozbawieni ewentualnych premii, choć pracują „za dwóch”. Przedstawiony powyżej przykład może i jest jakąś skrajnością, ale wcale nie jest tak rzadki, jakby się wydawało. Oczywiście, szefowi należy się porządne auto, ale powinien najpierw na niego zarobić. Sam kredyt można wykorzystać w znacznie lepszy sposób i to z korzyścią dla samej firmy.

Kredyt, czy szybka gotówka online?

Obydwa produkty w efekcie finalnym dostarczają potrzebnej gotówki. Jednak różnią się między sobą diametralnie. Jeśli chodzi o kredyt, to nie każdy właściciel firmy ma czas na „plątanie się” po bankowych korytarzach, oczekiwanie często w nieskończoność na doradcę kredytowego, ponieważ właśnie w tej chwili obsługuje bardzo marudnego klienta, który pije już trzecią kawę zaproponowaną przez samego doradcę (niegrzecznie byłoby odmówić), albo co gorsza (jeśli już dostanie się do odpowiedniego doradcy), ten wciąż gdzieś wychodzi i o coś pyta kolegów, lub sam pije już trzecią kawę i drapie się po głowie, czy kolanie. Przejaskrawione? Nie wydaje mi się. Doradcy kredytowi zrobią wszystko, aby sprzedać produkt banku. Starają się jak mogą, jednak są warunki, których się nie przeskoczy. I tak: jeśli np. firma chce więcej, niż może zarobić na spłatę rat, doradca ma co rozmyślać, aby doprowadzić sprawę do finału. Inaczej sprawa ma się z kredytami online.

A1Być może nie są one zbyt duże, jednak formalności przy ich załatwianiu biją na głowę bankowe kredyty. Często wystarczy złożyć wniosek poprzez internet, wpłacić np. 1 grosz ze swojego konta, na konto firmy pożyczkowej i sprawa jest załatwiona. Zostaliśmy właśnie zweryfikowani, czyli firma pożyczająca nam pieniądze, już wie kim jesteśmy. Teraz wystarczy tylko podpisać odpowiednie dokumenty, a gotówka szybko powędruje na konto firmowe. Jest to bardzo korzystne czasowo, choć często procentowo już nie. No, ale jeśli firma potrzebuje np. na zapłacenie za towar, szybka pożyczka online może się okazać bardzo opłacalna.

Przydatne porady i oferty kredytowe znajdziesz również na stronie www.pozyczkazadarmo.net.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>