Czy warto samodzielnie robić kosmetyki?

makeup-brushes-1761648_640Czy kosmetyki trzeba koniecznie kupować w sklepie? Jak się okazuje, wcale nie. Jest coraz więcej produktów do samodzielnej produkcji kosmetyków, ale czy takie wyroby rzeczywiście sprawdzą się w codziennej pielęgnacji urody?

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze?

Kosmetyki drogeryjne są łatwo dostępne i tanie, podczas gdy ich naturalne zamienniki bywają nawet kilkukrotnie wyższe. Czy są warte tej ceny? Zazwyczaj tak, ponieważ kosmetyki dostępne między innymi na https://eranatura.pl/ są robione tylko z naturalnych, przyjaznych skórze składników. Takie produkty do pielęgnacji ciała rzadko kiedy podrażniają, a w przypadku cery problematycznej, naczynkowej albo trądzikowej bywają nieocenionym wsparciem.

Jak robić własne kosmetyki?

Do zrobienia naturalnego kremu czy balsamu nie jest potrzebna fabryczna linia produkcyjna. Naturalne kosmetyki da się przygotować w domu, wystarczy kilka niezbędnych akcesoriów plus oczywiście składniki. Gdzie je znaleźć? Najłatwiej jest robić zakupy w sieci, w sklepach ekologicznych, warto jednak mieć na uwadze, że dość często naturalne składniki są drogie i mają bardzo krótki termin przydatności, więc trzeba je kupować w takich ilościach, które się nie zmarnują. Część składników znajdziemy w kuchni, jak oliwę z oliwek.

Odpowiednia formuła

„Im mniej, tym lepiej” idealnie oddaje ideę tworzenia naturalnych kosmetyków. Co jednak nie znaczy, że ich przygotowanie jest banalnie proste. Teoretycznie nie trzeba mieć wykształcenia chemicznego czy kosmetologicznego, niemniej pierwsze próby zwykle kończą się niepowodzeniem.

Kosmetyki naturalne, jak te do kupienia na https://eranatura.pl/kategoria-produktu/pielegnacja-twarzy/pielegnacja-ust/, mają konkretne zastosowanie i właśnie pod tym kątem dobierane są ich składniki. Inaczej robi się maseczki, a inaczej szampony czy balsamy, do tego trzeba wiedzieć w jakich dawkach dane składniki ze sobą łączyć. Niezbędna jest też wiedza odnośnie tego, jak konkretny składnik oddziałuje na skórę bądź włosy, w przeciwnym razie gotowy wyrób nie spełni swojej roli.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>