Czy elektroniczna waluta jest bezpieczna?

1061543116

W dzisiejszych czasach elektroniczna waluta jest bardzo popularna. Choć wielu ludzi wciąż używa swoich „rzeczywistych” pieniędzy do zakupów, w kraju takim jak np. Niemcy, zaczęto używać elektronicznych pieniędzy (bitcoinów), do codziennych zakupów. Nie jest to pomysł nowy, ale również nie jest zbyt popularny. Ale należy się spodziewać, że takie pomysły będą się powtarzać oraz dotyczyć coraz to większej ilości użytkowników internetu. Niemniej ci, którzy chcą zarobić większe pieniądze, będą mogli zainwestować w e-walutę.

Powinni oni jednak pamiętać że bezpieczeństwo, które oferuje internet, jest w większości zależne od nich samych. Nawet, jeśli szyfrowanie bitcoinów będzie najlepsze z możliwych i najbezpieczniejsze w całej sieci, to właśnie użytkownik pozostaje tzw. „słabym ogniwem”, który mogą wykorzystać inni do pozbawienia go zainwestowanego majątku.

Czym jest e-waluta?

E-waluta to rodzaj pieniędzy elektronicznych, nie mających rzeczywistej postaci, ale będących jak najbardziej „realnymi pieniędzmi”. Znaczy to, że pomimo tego, iż ich „nie widać i nie czuć w dłoni”, mają swoją wartość i można ich używać w celu robienia np. zakupów, lub inwestowania na wielu platformach internetowych. Taki e-pieniądz staje się coraz bardziej popularny, a przede wszystkim – pożądany, przez wielu użytkowników. Można na ten temat poczytać np. tu: https://cotojestbitcoin.com/. Wiedza prowadzi do bezpiecznego pomnożenia własnego majątku. Zapewne większość ludzi zastanawia się, co jest takiego w tych bitcoinach, że ludzie bardzo chętnie inwestują w tego typu innowacje. Jest to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także wysoki zysk, jeśli tylko dany inwestor zakupi tego typu walutę. Bitcoiny są jak zwykłe pieniądze, takie jak np. euro, czy dolary, jednak ich miejsce nie jest w normalnym, rzeczywistym portfelu, schowanym w kieszeni swego właściciela.

Bitcoiny przebywają w portfelu, ale elektronicznym. Ten portfel zaś jest w o wiele bezpieczniejszym miejscu, niż wyżej wspomniana kieszeń w jakimkolwiek ubiorze. Wszelkie informacje dotyczące uruchomienia e-portfela i jego zabezpieczeń, są dostępne na stronach internetowych.

Zakupy za pomocą bitcoinów

Na razie w naszym kraju nie można iść do zwykłego, stacjonarnego sklepu i zapłacić za zawartość koszyka, bitcoinami. Tak dzieje się w innych krajach. Jednak za zakupy można płacić poprzez internet, używając do tego bitcoinów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką płatność można było z powodzeniem wdrożyć w realiach.

Oczywiście wymaga to czasu i zmiany przyzwyczajeń, jednak nowoczesność oraz wciąż powstające nowe technologie dostępne właśnie przez internet, mogą zmienić wiele przyzwyczajeń oraz udostępnić wiele narzędzi umożliwiających bezpieczne zarabianie pieniędzy oraz ich wydawanie. Być może już za kilkadziesiąt lat, standardowe pieniądze przestaną istnieć, a bitcoin będzie jedną z wielu walut, dostępnych poprzez internet i umożliwiających konkretne zachowania użytkowników. Także i bezpieczeństwo przechowywania takich e-pieniędzy znacznie się zmieni.

Więcej ciekawostek ze świata kryptowalut? Znajdziesz je między innymi tutaj erecoin.io

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>