Umowa ubezpieczeniowa, bez względu na zakres ochrony, daje jej posiadaczowi przede wszystkim spokój, pewność i brak zmartwień o finanse w razie jakiegokolwiek zdarzenia losowego. Nic więc dziwnego, że rynek ubezpieczeniowy ma się dobrze, a coraz bardziej złożone polisy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów.
O dobrym ubezpieczeniu pamiętają nie tylko osoby prywatne, ale również właściciele firm. W przypadku osób prywatnych najczęstsze ubezpieczenia to te obowiązkowe, a także ubezpieczenia grupowe w firmach czy emerytalne. Warto też jednak pomyśleć o innych formach – ubezpiecz dom w budowie czy wykup autocasco dla auta, to z pewnością zwiększy Twoją ochronę ubezpieczeniową. Podobnie jest w przypadku firm – oprócz ubezpieczenia od klęsk czy kataklizmów warto zadbać także o dobre ubezpieczenie assistance.
Dodatkowy wydatek, ale zdecydowanie opłacalny
Właściciele firm często uznają dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenia jako wydatek, który obciąża budżet firmy. W rzeczywistości jednak dobrze jest potraktować każdą dodatkową polisę jako inwestycję w przyszłość firmy i jej bezpieczne, niczym niezakłócone funkcjonowanie. Umowa ubezpieczenia firmy powinna więc być tak skonstruowana, aby zapewniała jak najpełniejszą i najbardziej rozległą ochronę ubezpieczeniową firmy – zarówno jej pracowników, jak i mienia. Dzięki temu właściciel może mieć pewność, że firma zawsze będzie funkcjonowała bez zakłóceń nawet w sytuacji kryzysowej, gdy pojawi się zdarzenie losowe mające wpływ na działanie przedsiębiorstwa.
A co z wypowiedzeniem umowy?
Umowy ubezpieczeniowe najczęściej zawierane są na określony czas – konkretne terminy są uzależnione od tego, co oferuje dany ubezpieczyciel. Może się jednak zdarzyć, że właściciel firmy w trakcie trwania umowy znajdzie lepszą, ciekawszą ofertę ubezpieczenia. Wtedy warto bardzo dobrze zapoznać się z aktualna umową ubezpieczenia, a przede wszystkim z zapisami, które mówią o wypowiedzeniu umowy. Najczęściej wypowiedzenie umowy jest możliwe na krótko przed terminem jej upływu lub obowiązku opłacenia kolejnej składki. Jest też szereg innych możliwości, najczęściej jednak skutkują one pewnymi konsekwencjami, zwykle finansowymi. Jeśli w trakcie trwania umowy ubezpieczony ją wypowie, musi liczyć się z tym, że nie dostanie zwrotu opłaconej wcześniej składki.
Czasowa luka w ubezpieczeniu
Wypowiedzenie umowy ubezpieczeniowej i poszukiwanie nowego, lepszego ubezpieczyciela to także ryzyko pozostawania bez ubezpieczenia przez pewien czas. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż jak wiadomo, złośliwość losu jest spora i właśnie w czasie, gdy firma będzie chwilowo nieubezpieczona, może przytrafić się niekorzystne zdarzenie losowe. Właściciele firm, którzy chcą wypowiedzieć umowę dotychczasowemu ubezpieczycielowi, powinni bardzo dobrze przemyśleć wszystkie wady i zalety tego pomysłu. Decyzje dotyczące ubezpieczenia pracowników i mienia firmowego nie powinny być podejmowane na szybko.
Żadnego ubezpieczenia nie da się ot tak po prostu wypowiedzieć. Zawsze jest jakiś “haczyk”. Z własnego doświadczenia wiem, że albo jeszcze jest dużo czasu do końca, więc nie można wypowiedzieć, albo już czasu nie ma i już się nie da – chyba, że za rok. Ale, jeśli ktoś zna sposoby rozmowy z urzędnikami, to może je wykorzystać. Co jest ważne? Piękny, życzliwy uśmiech i taki urzędnik już jest “nasz”. Taki uśmiech mają ludzie, którzy wiedzą jak sprawić, aby ich samopoczucie było jak najlepsze – np http://www.dragoner.pl/. Wystarczy poczytać, aby dostrzec w tym duże możliwości.
W pracy ważny jest wizerunek – przede wszystkim. Ja, jako księgowa mogę to potwierdzić, ponieważ odwiedza mnie wielu przedsiębiorców – robię im księgowość – wielu zwraca uwagą na wygląd osobisty. Gdybym wyglądała niechlujnie, nie miałabym klientów. Jak zadbać o swój wygląd? Np. http://www.skanstudio.pl/, jest tam wiele informacji jak wydobyć własne piękno, aby czuć się z tym dobrze i energię, aby móc pracować dokładnie – co w księgowości jest szczególnie ważne.