Chcesz mieć loki? Naucz się o nie dbać!

PrzechwytywanieKażdy, kto ma kręcone włosy, nieraz słyszał: „Twoje włosy są takie ładne, szkoda, że nie mam kręconych włosów!” To ma być komplement, ale dziewczyny z kręconymi włosami wiedzą, że posiadanie dobrych kręconych włosów jest o wiele trudniejsze, niż się wydaje.

Loki mogą być:

  • nieprzewidywalne,

  • niesforne,

  • trudne do kontrolowania.

Też są dni, kiedy twoje dzikie loki prawdopodobnie wydają się mniej niż godne pozazdroszczenia. Różnica między walką z lokami a kochaniem swoich loków naprawdę leży w rutynie pielęgnacji włosów. Znalezienie odpowiednich produktów jak właściwa suszarko-lokówka i fryzur sprawia, że radzenie sobie z kręconymi włosami jest o wiele łatwiejsze, a właściwe traktowanie loków sprawia, że włosy są o wiele zdrowsze. Poniżej znajdziesz proste wskazówki, które sprawią, że Twoje fale i loki będą błyszczące i mocne.

Najlepsze wskazówki dotyczące stylizacji kręconych włosów

Włosy kręcone różnią się od innych tekstur włosów. Wymaga więcej nawilżenia, mniej mycia i, mówiąc szczerze, więcej cierpliwości niż włosy prostsze. Ale kręcone włosy nie muszą być przekleństwem! Te wskazówki, produkty i wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepsze loki w Twoim życiu przy minimalnym wysiłku – niektóre z nich zapewnią nawet lepsze włosy, gdy będziesz spać.

Zawsze czesz włosy od dołu do góry.

Rozczesywanie włosów od dołu do góry pozwala delikatnie rozplątać każdy węzeł, zamiast łączyć sęki w kierunku dna i szarpać je. Aby chronić włosy przed uszkodzeniami i skutecznie je rozczesywać, nasi eksperci zdecydowanie radzą, aby zawsze polegać na grzebieniu z szerokimi zębami, a nie na szczotce, do przeczesywania kręconych włosów.

Kręcone włosy są najbardziej delikatnym, a każdy lok jest potencjalnym punktem uszkodzenia. Grzebień z szerokimi zębami to najdelikatniejszy sposób na rozczesywanie loków i nie zaburza naturalnego wzoru loków tak bardzo, jak robi to szczotka.

Zniszczone włosy nigdy nie wyglądają dobrze (nie wspominając o rozdwojonych końcówkach, które mogą powodować puszenie się włosów!). Jeśli chcesz mieć zdrowe loki, które wyglądają sprężyście i świeżo, udaj się do fryzjera co sześć do ośmiu tygodni, aby szybko je przyciąć.

Stosuj produkty do podkreślenia i nawilżenia loków.

Najlepsze łączenie produktów to po prostu zmieszanie ze sobą dwóch lub więcej produktów, które mogą spełnić Twoje specyficzne potrzeby stylizacji – na przykład serum wygładzające z musem i olej kokosowy z żelem do stylizacji. Razem te produkty zapewniają doskonałe utrwalenie bez wysuszania lub niszczenia włosów.

Jeśli nie masz cierpliwości do koktajli, najlepszym rozwiązaniem na jednoetapowe rozwiązanie jest serum, które nie tylko pomaga wygładzić loki, ale także nadaje im wyrazistość i separację. Używaj trzech lub czterech porcji na raz. Emulguj produkt w dłoniach i delikatnie rozprowadź go przez loki – w ten sposób będziesz w stanie lepiej nawilżyć loki i dodać im blasku, a przecież o to właśnie chodzi, gdy dąży się do naprawdę pięknej fryzury, bez względu na to czy chodzi o loki, czy nie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>