Wychodzisz z pracy i wracasz do domu, a zmęczenie dnia chcesz rozładować dobrym prysznicem. Niestety – woda po krótkim czasie od odkręcenia przestaje lecieć. Istnieją dwa powody, dla których kończy się woda z kranu. Po pierwsze, może dojść do zatkania instalacji czystej wody. Drugim powodem jest to, że jeśli siedzisz na wyższych piętrach, woda nie może dotrzeć do wyższych pięter w czasie, gdy będziesz korzystać z wody z sąsiadami. Ponieważ ciśnienie wody nie jest wystarczające, możesz użyć wzmacniacza, aby rozwiązać problem nie dotarcia na wyższe piętra.
Siedząc na wyższych kondygnacjach budynków widać, że woda pochodząca z kanalizacji ma mniejsze ciśnienie w mieszkaniu, zwłaszcza wieczorem i rano. Hydrofor służy do rozwiązania tego problemu i zwiększenia ciśnienia w wodzie. Przyczyną zainstalowania tegoż hydroforu jest rozwiązanie problemu niskiego przepływu wody z kranu na wyższe kondygnacje z powodu niewystarczającego ciśnienia wody pochodzącej z sieci miejskiej w budynku, w którym się znajdujesz. W takich miejscach często można też spotkać zbiorniki hydroforowe – co również jest dobrym podejściem do tematu.
Jak zainstalować hydrofor?
Kiedy napotkasz problem niskiego przepływu wody z kranu, pierwszą rzeczą, którą sprawdzisz, jest to, że krany i kanalizacja mogą być zatkane z powodu brudu w wodzie. Ten rodzaj blokady zapobiega przedostawaniu się wody do mieszkania. Instalacja zimnej wody może z czasem zostać zatkana w wyniku brudnych osadów i osadów wapiennych. Ten problem powoduje, że woda mniej wypływa z kranu. Aby rozwiązać ten problem, blokady w instalacji należy czyścić za pomocą urządzeń otwierających.
Jeśli zimna woda płynie mniej z kranu, ciśnienie wody miejskiej wpływającej do budynku jest niewystarczające. Możesz zainstalować system podnoszenia ciśnienia w swoim mieszkaniu, aby zwiększyć ilość wody docierającej na wyższe piętra i rozwiązać problem niewystarczającego ciśnienia. Instaluje się wtedy zestaw podnoszenia ciśnienia, a ciśnienie wody wodociągowej jest zwiększane przez pompę.
Jak działa ten system?
Na początku instalacji wodociągowej powołanej do przesyłu wody z sieci miejskiej montuje się dwa filtry. Filtry te, które są instalowane, aby zapobiec zanieczyszczeniu wody pochodzącej z sieci, należy wymienić, gdy się zabrudzą. Woda przechodząca przez filtry wypełnia zbiornik. Woda znajdująca się w zbiorniku przekazywana jest do pompy wspomagającej zainstalowanej tuż za nim. Podczas pracy pompy woda jest dostarczana do instalacji za pomocą sprężonego powietrza w zbiorniku wyrównawczym w zbiorniku. System czujników na wzmacniaczu ostrzega, gdy ciśnienie w zbiorniku spada. Po tym ostrzeżeniu pompa włącza się i zwiększa ciśnienie w układzie do wymaganego poziomu.
Woda pod ciśnieniem może być dostarczana do obiektu w postaci 50% sprężonego powietrza i 50% poziomu wody. Hydrofor dostarcza wodę komfortowo użytkownikowi w wysokich budynkach i budynkach, w których zbiornik na wodę jest używany na wypadek niedoboru wody.