Gdy woda nie leci z kranu… Poznaj rozwiązania hydroforowe!

leaking-2180244_960_720Wychodzisz z pracy i wracasz do domu, a zmęczenie dnia chcesz rozładować dobrym prysznicem. Niestety – woda po krótkim czasie od odkręcenia przestaje lecieć. Istnieją dwa powody, dla których kończy się woda z kranu. Po pierwsze, może dojść do zatkania instalacji czystej wody. Drugim powodem jest to, że jeśli siedzisz na wyższych piętrach, woda nie może dotrzeć do wyższych pięter w czasie, gdy będziesz korzystać z wody z sąsiadami. Ponieważ ciśnienie wody nie jest wystarczające, możesz użyć wzmacniacza, aby rozwiązać problem nie dotarcia na wyższe piętra.

Siedząc na wyższych kondygnacjach budynków widać, że woda pochodząca z kanalizacji ma mniejsze ciśnienie w mieszkaniu, zwłaszcza wieczorem i rano. Hydrofor służy do rozwiązania tego problemu i zwiększenia ciśnienia w wodzie. Przyczyną zainstalowania tegoż hydroforu jest rozwiązanie problemu niskiego przepływu wody z kranu na wyższe kondygnacje z powodu niewystarczającego ciśnienia wody pochodzącej z sieci miejskiej w budynku, w którym się znajdujesz. W takich miejscach często można też spotkać zbiorniki hydroforowe – co również jest dobrym podejściem do tematu.

Jak zainstalować hydrofor?

Kiedy napotkasz problem niskiego przepływu wody z kranu, pierwszą rzeczą, którą sprawdzisz, jest to, że krany i kanalizacja mogą być zatkane z powodu brudu w wodzie. Ten rodzaj blokady zapobiega przedostawaniu się wody do mieszkania. Instalacja zimnej wody może z czasem zostać zatkana w wyniku brudnych osadów i osadów wapiennych. Ten problem powoduje, że woda mniej wypływa z kranu. Aby rozwiązać ten problem, blokady w instalacji należy czyścić za pomocą urządzeń otwierających.

Jeśli zimna woda płynie mniej z kranu, ciśnienie wody miejskiej wpływającej do budynku jest niewystarczające. Możesz zainstalować system podnoszenia ciśnienia w swoim mieszkaniu, aby zwiększyć ilość wody docierającej na wyższe piętra i rozwiązać problem niewystarczającego ciśnienia. Instaluje się wtedy zestaw podnoszenia ciśnienia, a ciśnienie wody wodociągowej jest zwiększane przez pompę.

Jak działa ten system?

Na początku instalacji wodociągowej powołanej do przesyłu wody z sieci miejskiej montuje się dwa filtry. Filtry te, które są instalowane, aby zapobiec zanieczyszczeniu wody pochodzącej z sieci, należy wymienić, gdy się zabrudzą. Woda przechodząca przez filtry wypełnia zbiornik. Woda znajdująca się w zbiorniku przekazywana jest do pompy wspomagającej zainstalowanej tuż za nim. Podczas pracy pompy woda jest dostarczana do instalacji za pomocą sprężonego powietrza w zbiorniku wyrównawczym w zbiorniku. System czujników na wzmacniaczu ostrzega, gdy ciśnienie w zbiorniku spada. Po tym ostrzeżeniu pompa włącza się i zwiększa ciśnienie w układzie do wymaganego poziomu.

Woda pod ciśnieniem może być dostarczana do obiektu w postaci 50% sprężonego powietrza i 50% poziomu wody. Hydrofor dostarcza wodę komfortowo użytkownikowi w wysokich budynkach i budynkach, w których zbiornik na wodę jest używany na wypadek niedoboru wody.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>