Czym jest kredyt celowy i na co możesz go przeznaczyć?

kredyt-studenckiNa rynku kredytowym możemy znaleźć całe mnóstwo produktów przeznaczonych dla różnych grup konsumentów. Jednym z rodzajów kredytów są kredyty celowe, które możemy przeznaczyć wyłącznie na cel, na który są one zaciągane.

Do grupy kredytów celowych należą między innymi kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości, a także kredyty samochodowe. Są one przeznaczone wyłącznie na ten cel, który podajemy we wniosku kredytowym. Jeśli sięgamy po kredyt hipoteczny, możemy go przeznaczyć tylko na zakup konkretnej nieruchomości, nie mamy możliwości wydać uzyskanych środków na żaden inny cel. Podobnie jest w przypadku kredytów samochodowych. Kredyty celowe pod względem formalności są takie same jak wszystkie inne kredyty. Aby uzyskać dodatkowe środki, musimy złożyć wniosek kredytowy, a także wszelkie dodatkowe dokumenty, które dla banku będą zabezpieczeniem spłaty. Im większe środki chcemy uzyskać w formie kredytu, tym więcej uwagi bank poświęci sprawdzaniu naszej zdolności kredytowej i możliwości finansowej.

Jak znaleźć kredyt dopasowany do potrzeb?

Jeśli chcemy kupić coś w kredycie celowym, na początku warto dobrze rozejrzeć się na rynku bankowym i w konkretnych ofertach kredytowych. Dzięki temu zdobędziemy wiedzę na temat aktualnych ofert, porównamy sobie parametry różnych kredytów, sprawdzimy, gdzie jest najtaniej. Dobrym pomysłem może być również skorzystanie z usług niezależnych doradców bankowych. Są to specjaliści, którzy w sposób obiektywny oceniają nasze możliwości finansowe, zarobki czy dodatkowe obciążenia i na tej podstawie są w stanie znaleźć kredyt idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Dobrego kredytu warto na początku szukać w tym banku, w którym mamy konto. Banki dla swoich stałych klientów często mają specjalne promocje i ciekawe oferty. Nie jest to jednak regułą, że w naszym banku znajdziemy najlepsze kredyty. Zdarza się też i tak, że to właśnie w konkurencyjnych bankach warunki są bardziej korzystne.

Kredyt bez wychodzenia z domu

W dzisiejszych czasach wnioski kredytowe, a także wiele formalności możemy załatwić online bez wychodzenia z domu. Dobry i sprawdzony kredyt gotówkowy online – get-money.pl to opcja dla osób, które chcą w jednym miejscu porównać sobie oferty różnych banków, a następnie od razu złożyć wniosek o konkretne finansowanie. Składając wniosek online przez internet możemy liczyć przede wszystkim na uproszczone formalności, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wiele usług dodatkowych. Wnioskowanie online oszczędza nam również sporo czasu, jaki trzeba byłoby poświęcić na dojazd do oddziału banku. Kredyty dostępne przez internet to spora wygoda, warto jednak za każdym razem bardzo uważnie czytać umowę kredytową oraz wszystkie dokumenty, jakie otrzymamy od banku. Bez względu na to, czy sięgamy po duże, czy niewielkie finansowanie, dokładne czytanie umów jest podstawą naszego poczucia pewności i bezpieczeństwa.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>