Budowanie systemu klimatyzacji – najważniejsze informacje

air-conditioner-5313347_960_720Systemy klimatyzacji to kamienie milowe w budowaniu systemów mechanicznych, które zapewniają mieszkańcom komfort cieplny przy jednoczesnej jakości powietrza w pomieszczeniach. Systemy te można podzielić na systemy centralne i lokalne według wielu stref, lokalizacji i dystrybucji. Podstawowe wyposażenie na montaż klimatyzacji w domu obejmuje:

  • urządzenia grzewcze,

  • urządzenia wentylacyjne,

  • urządzenia chłodzące lub klimatyzacyjne.

Centralne systemy klimatyzacji znajdują się z dala od budynków w centralnym pomieszczeniu wyposażenia i klimatyzowane powietrze przez system kanałów doprowadzających. Centralne systemy HVAC zawierają wszystkie systemy powietrzne, powietrzno-wodne i wodne. Jako centralne należy brać pod uwagę dwa systemy, takie jak panele grzewcze i chłodzące oraz wodne pompy ciepła. Lokalne systemy klimatyzacji mogą być zlokalizowane wewnątrz klimatyzowanej strefy lub w jej sąsiedztwie i nie wymagają prowadzenia przewodów. Lokalne systemy obejmują lokalne ogrzewanie, lokalną klimatyzację, lokalną wentylację i systemy typu split. Profesjonalny serwis klimatyzatorów jest wymagany w każdym typie.

System klimatyzacji – najważniejsze informacje

System ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji ma na celu spełnienie wymagań środowiskowych związanych z komfortem mieszkańców i procesem. Systemy te są częściej stosowane w różnych typach budynków, takich jak budynki przemysłowe, handlowe, mieszkalne i instytucjonalne. Główną misją systemu jest zapewnienie komfortu cieplnego mieszkańców poprzez dostosowanie i zmianę warunków powietrza zewnętrznego do pożądanych warunków zajmowanych budynków.

W zależności od warunków zewnętrznych powietrze zewnętrzne jest zasysane do budynków i ogrzewane lub schładzane przed rozprowadzeniem do zajmowanych przez nich pomieszczeń, a następnie odprowadzane do powietrza otoczenia lub ponownie wykorzystywane w systemie. Dobór instalacji w danym budynku będzie uzależniony od klimatu, wieku budynku, indywidualnych preferencji właściciela budynku i projektanta, budżetu projektu, projektu architektonicznego budynków.

Systemy klimatyzacji można klasyfikować według niezbędnych procesów i procesu dystrybucji. Wymagane procesy obejmują:

  • proces ogrzewania,

  • proces chłodzenia,

  • proces wentylacji.

Można dodać inne procesy, takie jak nawilżanie i osuszanie. Proces ten można osiągnąć, stosując odpowiednie urządzenia, takie jak systemy grzewcze, systemy klimatyzacji, wentylatory i osuszacze. Systemy ter wymagają, aby system dystrybucji dostarczał wymaganą ilość powietrza w pożądanych warunkach środowiskowych. System dystrybucji różni się głównie w zależności od rodzaju czynnika chłodniczego i metody dostarczania, np. urządzeń wentylacyjnych, klimakonwektorów, kanałów powietrznych i rur wodnych.

Wybór systemu zależy od trzech głównych czynników, w tym konfiguracji budynku, warunków klimatycznych i chęci właściciela. Inżynier projektant jest odpowiedzialny za rozważenie różnych systemów i rekomendowanie więcej niż jednego systemu, aby osiągnąć cel i zadowolić właściciela budynku. Firma od klimatyzacji – 3 najważniejsze informacjepolecamy również ten artykuł dla wszystkich zainteresowanych tematem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>