Człowiek uczy się całe życie

 integra-consulting.plPowyższe powiedzenie zapewne każdy z nas słyszał nie raz. Trudno też się z nim nie zgodzić, zwłaszcza w czasach, gdy dostęp do wiedzy jest tak prosty, chociażby dzięki Internetowi. Prawda ta odnosi się jednak nie tylko do nowinek i ciekawostek, ale przede wszystkim do naszego życia zawodowego. Nawet jeśli jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie i posiadamy duże doświadczenie, zawsze istnieje miejsce dla rozwoju i doskonalenia. Fakt ten powinien być szczególnie ważny dla pracodawców, którzy oferując pracownikom różnorodne szkolenia, w sposób pośredni przyczyniają się do rozwoju i sukcesu swojego przedsiębiorstwa.

Szkolenia a potrzeby pracownika

Niekiedy wciąż spotyka się przekonanie, że im więcej szkoleń, tym lepiej, bo to pokazuje zaangażowanie pracodawcy i w ogóle to wszyscy teraz tak robią. Tymczasem może to przynieść skutek całkowicie odmienny od zamierzonego. Nie zapominajmy, że każde szkolenie to dla pracownika zainwestowany czas i energia, niezależnie od poruszanej tematyki. Jeśli więc nie odpowiada ona jego potrzebom i oczekiwaniom, będzie to powodować uczucie zniechęcenia lub nawet frustrację. Dlatego też tak ważne jest, aby wszelkie szkolenia były indywidualnie dopasowane zarówno do poziomu stanowiska pracowników, jak i branży, w której pracują. Od tego bowiem będzie zależeć jakie kompetencje i umiejętności są od nich wymagane i jakie mogą być dla nich przydatne. Powinniśmy skupić się na umiejętnościach miękkich czy twardych? Odpowiedź na to pytanie będzie inna dla każdego przypadku. Generalnie, do najczęściej wybieranych obszarów rozwoju poprzez szkolenia należą zarządzanie zespołem i przywództwo, komunikacja i współpraca, sprzedaż i obsługa klienta, negocjacje, zarządzanie zmianą, zarządzanie projektami czy work life balance, do którego przykłada się coraz większą wagę.

Współpraca z firmą konsultingową

Jeśli chcemy zaoferować naszym pracownikom naprawdę wartościowe szkolenia najwyższej jakości, współpraca z doświadczoną zewnętrzną firmą konsultingową może być najlepszą decyzją, bowiem osoby nie związane z naszym przedsiębiorstwem będą w stanie dokonać bardziej obiektywnej oceny jego struktury. Opracowane i zaproponowane szkolenia powinny opierać się o dogłębną analizę ewentualnych istniejących problemów oraz obszarów, gdzie możliwy jest dalszy rozwój. Profesjonalne doradztwo to coś znacznie więcej niż wykorzystywanie sprawdzonych scenariuszy z przeszłości. To przede wszystkim bycie elastycznym i wykorzystywanie dotychczasowej praktycznej wiedzy tak, aby rozwiązać bieżące trudności. Ponad to, istotnym czynnikiem może być też to czy istnieje możliwość prowadzenia szkoleń w języku angielskim i czy organizatorzy zapewniają uczestnikom wgląd do informacji na temat prowadzonego projektu, na przykład poprzez aplikację Integra Mobilny Asystent Szkoleń (MAS), a także czy przewidziana jest opcja szkoleń zdalnych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą integra-consulting.pl, która oferuje szeroki zakres spersonalizowanych szkoleń dla wszystkich szczebli organizacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>