Budowa altanek ogrodowych – jak wystartować z biznesem?

08220d3df7e153a92686ab64e1d4b135

Jesteś z zawodu stolarzem? Praca w obecnym zakładzie nie daje Ci satysfakcji? A może jesteś bezrobotny? Weź zatem życie w swoje ręce i wystartuj z własnym biznesem. Ostatnimi czasy ludzie ciągle za czymś pędzą, a to praca, a to pieniądze, a to lepsze życie i tak dalej. Jednakże w życiu każdego człowieka przychodzi taki czas, że chce on od tego wszystkiego uciec i odpocząć, najlepiej na samym końcu świata. Taką ucieczką stają się dla nich ogrody i działki rekreacyjne, zlokalizowane najczęściej po za miastem.

Ci, którzy mają ogrody przy domu, doceniają ten fakt właśnie w takich chwilach jak zmęczenie, smutek, rezygnacja lub chęć dobrej zabawy. Dlatego też stały się modne altanki ogrodowe. Polskie społeczeństwo lubi grillować i urządzać imprezy na łonie natury, lubi schronić się przed promieniami słońca w zaciszach swoich ogrodów i często właśnie te miejsca stają się oazą ich spokoju i życia rodzinnego w trakcie ciepłych dni. Sam zatem widzisz, że może warto zastanowić się, będąc stolarzem lub mając smykałkę do takich prac, by zająć się właśnie produkcją, a raczej budową altanek ogrodowych.

Jak zacząć prowadzenie biznesu?

 Przede wszystkim oceń swoje możliwości finansowe, pomysły i lokalny rynek. Zobacz, czy w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania prosperują już takie firmy. Jeśli nie, to jesteś na z góry już wygranej pozycji, ale jeśli takie firmy już istnieją, nie poddawaj się, to jeszcze nie powód do tego, by rezygnować. Zrób sondaż ich pracy, sprawdź projekty i ceny, bądź konkurencyjny. Zrób sobie biznesplan, w którym określisz swoje koszty i możliwe przychody. Jeżeli już powziąłeś decyzję o założeniu takiej firmy, musisz udać się do odpowiednich urzędów, by założyć działalność (Urząd Gminy, Urząd Skarbowy i ZUS). Oczywistym jest fakt, że mało kto posiada teraz pieniądze na „start”.

Masz kilka wyjść: wziąć kredyt na rozpoczęcie działalności z preferencyjnym oprocentowaniem, starać się o dotację z Urzędu Pracy lub środki unijne. To już zależy od Ciebie, jak chciałbyś wystartować. Wiadomo, że po założeniu firmy musisz zakupić niezbędny sprzęt do prowadzenia tego typu działalności. Kupuj mądrze, nie przepłacaj, ale też nie daj się nabrać na super promocje cenowe. Najlepiej rozesłać zapytania ofertowe i wtedy wybrać coś, co jest na Twoją kieszeń, ale jest zarazem dobre.

Co dalej, gdy założyło się już własną działalność i wyposażyło swój warsztat pracy?

Kolejnym krokiem jest zatrudnienie dobrych pracowników, sam takiej działalności nie będziesz w stanie rozwinąć. Daj ogłoszenia i uważnie czytaj CV, koniecznie przeprowadź rozmowę kwalifikacyjną. Może masz też znajomych w tej branży, którzy chętnie stanęliby w szeregach Twoich pracowników? Pamiętaj, że dobry i doświadczony pracownik, to gwarancja sukcesu dla Twojej firmy. Jeżeli już zdecydowałeś się na budowę altanek ogrodowych, to warto, by Twoje propozycje były oryginalne, ale i funkcjonalne. Najlepiej rozpocząć współpracę z jakimś projektantem i mieć kilka wzorów do wyboru od prostych altanek, które są tylko formą zadaszenia i są łatwe w montażu, po finezyjnie wykończone domki w których w ciepłe noce można nawet przenocować. Kreatywność w tej branży ma ogromne znaczenie, dlatego też nie bój się swoich pomysłów, konsultuj je z projektantem i pracownikami, a także słuchaj dobrych rad.

Ważnym elementem jest reklama Twojej firmy. Załóż stronę internetową, ogłaszaj się na portalach społecznościowych i sprzedażowych, to naprawdę zwiększa szansę dotarcia do jak największej liczby potencjalnych klientów. Nie zapominaj też o lokalnej prasie, a także ulotkach, które po uzyskaniu zgody, możesz pozostawiać w urzędach i innych placówkach użyteczności publicznej. Najważniejsze, to wiedzieć, co chce się robić i jakie ma się szanse na odniesienie sukcesu. Nie zapominaj o głowie pełnej pomysłów, a zobaczysz, że sukces bdzie na wyciągnięcie ręki.

Jak mogą wyglądać profesjonalne altanki zobaczysz na stronie https://www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Stanisław pisze:

    Chciałbym mieć taką altanę :/ Ciekawe ile kosztuje jej transport i montaż?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>