Biżuteria męska – kiedy wypada ją nosić?

pexels-photo-955446

Wielu panów uważa, że biżuteria to domena przede wszystkim kobiet, które noszą ją bez względu na okazję. Tymczasem panowie również mogą bez obaw nosić wiele elementów biżuterii. To dobry sposób na poprawę wizerunku czy podkreślenie statusu, oczywiście pod warunkiem, że biżuteria będzie odpowiednio dobrana i nie przesadzimy z jej ilością.

Biżuteria męska wcale nie jest fanaberią czy dodatkiem, którego nie wypada nosić. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj biżuterii wybierzemy i na jakie okazje będziemy ją zakładać. Efektowny i stylowy sygnet czy spinki do koszuli są wręcz wskazane, aby dobrze się prezentować i wyglądać jak mężczyzna z klasą. Oczywiście, trzeba pamiętać, by była to biżuteria dobrej jakości, wykonana ze szlachetnych materiałów, a nie marnej jakości imitacje, które kiepsko się prezentują i wcale nie dodają szyku. Wręcz przeciwnie, kiepskiej jakości biżuteria mocno rzuca się w oczy i sprawia, że wyglądamy o wiele gorzej niż bez niej.

Dobra jakość, a nie tanie podróbki

Aby mieć pewność, że biżuteria na pewno doskonale będzie wyglądać, należy kupować ją w sprawdzonych sklepach i zadbać o to, by była dopasowana do poszczególnych elementów ubioru. Najlepiej, aby była ona delikatna, stonowana i nienachalna. Zbyt duże sygnety czy złote łańcuchy na szyję zdecydowanie są passe i nie pasują do mężczyzny z klasą. Nie zawsze też biżuteria męska pasuje do ubioru czy okazji. Owszem, bardzo dobrze się prezentuje z wyjściowym ubiorem, garniturem czy elegancką koszulą, jednak latem, gdy panowie noszą zwykłe koszulki i krótkie spodenki, biżuteria nie będzie pasowała do takiej stylizacji. Wtedy dobrze prezentować się będzie niewielki łańcuszek na szyję, ale zdecydowanie nie nadmiar sygnetów na palcach czy grube złote bransoletki.

Im mniej biżuterii, tym lepiej

Jeśli decydujemy się na efektowny i stylowy sygnet, warto zadbać o to, by pasował do innej biżuterii, chociażby obrączki, którą noszą panowie żonaci. Wtedy wszystkie elementy biżuterii będą stanowić kompozycyjną całość. Najlepszym wyborem będzie jeden stylowy sygnet zamiast kilku noszonych na wszystkich palcach. Taki widok można czasem zauważyć wśród panów, którzy na siłę i na wszystkie sposoby chcą podkreślić swój status społeczny czy majątkowy, jednak nie ma on nic wspólnego z klasą i elegancją. W przypadku biżuterii, podobnie jak w przypadku wszystkich innych elementów stylizacji warto pamiętać o najważniejszej zasadzie – mniej znaczy więcej. Biżuterię dobierajmy więc z umiarem, aby podkreślała elegancję czy efektowny ubiór, ale nadmiernie nie przytłaczała. W tym przypadku zasada jest taka sama, jak w przypadku biżuterii dla pań, które czasem też zdecydowanie przesadzają z ilością pierścionków czy bransoletek. Nie zawsze wygląda to dobrze – najczęściej powoduje po prostu wrażenie przesytu i stylizacyjny chaos.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>