Biznes z procentami – czyli 10 najlepiej sprzedających się wódek na świecie

Być może nie lubisz wódki. Ale to nie zmienia faktu, że ogromna globalna populacja absolutnie kocha ten napój wyskokowy! Miliony ludzi wypijają miliony butelek, drinków i shotów.

bar-257852_960_720

Nie zamierzamy Cię nawracać – przedstawiamy po prostu listę najlepiej sprzedających się marek wódki na świecie. Wiele marek być może będzie wydawać Ci się nieznanych, ale to idealna okazja do tego, by poszukać te nowe smaki i przekonać się dlaczego inni tak bardzo je lubią. One tak wysoko na liście z jakiegoś powodu, prawda?

1- Smirnoff

Rosyjska marka, twórczyni Pytarza Smirnowa, który robił wód carowi, zanim został wyrzucony z Rosji. Zatem, jeśli ta wódka była wystarczająco dobre dla cara – to musi mówić samo za siebie, prawda?

2 – Absolut

Być może pamiętasz te wszystkie reklamy z lat 90., ale Absolut to nie produkt końca ubiegłego wieku, ale jest to szwedzka wódka z histotią bowiem została założona w 1879 roku przez Larsa Olssen Smith‘a.

3 – Khortytsa

Ukraińska wódka, nazwana tak na cześć fantastycznej książki i bogatej archeologicznie wyspy Khortytsya, jest trudniejsza do znalezienia poza granicami tego kraju. Ale warta poszukiwań – pyszna i w smaku lekko owocowa, jak to zwykle bywa w przypadku większości wódek zbożowych.
4 – Khlibnyi Dar

Kolejna ukraińska wódkazrobiona ze sfermentowanych ziaren zbóż, podobno z nutami miodu, chleba i odrobiną owoców. Również niełatwe znalezisko poza Ukrainą.

5 – Żubrówka

Zdecydowanie wyjątkowa wódka i powszechnie dostępna w naszym kraju. Wyjątkowa wśród innych wódek ze względu na swój profil smakowy, który może się wahać od nut drzeworytu i kokosa do charakterystycznej trawy żubrów (która jest dodawana do butelki jako dodatek, nadając jej lekko zielonkawo-żółtą barwę).

6 – Pyat Ozer

Nic dziwnego, że rosyjska wódka znalazła się na szczycie list przebojów. Nie, nie możesz jej kupić z łatwością, ale możesz się dziwić, że jest to naprawdę popularna wódka, z nutą suszonych owoców i odrobiną pikantnego ciepła na finiszu.

7 – Svedka

Prawdopodobnie znasz nazwę Svedka – to wódka filtrowana przez węgiel drzewny i prawie bez smaku, gdy jest podawana na zimno, choć tekstura może być jedwabista i bogata, z odrobiną słodyczy i przypraw na finiszu.

8 – Krupnik

Krupnik jest prawdopodobnie bardziej znany ze swoich likierów, zwłaszcza mioduli, ale jest to najlepiej sprzedająca się wódka w całej Polsce.

9 – Skyy Vodka

Czas na spróbowanie amerykańskiej wódki, która jest czterokrotnie destylowana i potrójnie filtrowana, warto odszukać taki rarytas.

10 – Grey Goose

Fantazyjna francuska wódka z dziesięcioleciami historii. W rzeczywistości jest to stosunkowo młoda wódka (powstała w 1996 r.) będąca równocześnie pomysłem amerykańskiego biznesmena, który chciał konkurować z Absolutem. Pszenica używana do produkcji jest specjalnie uprawiana w Pikardii we Francji. Plus, oko przykłuwa jej naprawdę piękna butelka.

To pierwsza dziesiątka, ale absolutnie nie wyczerpana lista – tutaj https://alkohol-online.pl/17-wodka możesz zapoznać się z innymi brandami, które warto znać w tym procentowym biznesie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>