Geolodzy – perspektywy pracy w kraju i za granicą

well-digging-104975_960_720Geolodzy wykorzystują techniki geofizyczne, takie jak metody sejsmiczne i elektromagnetyczne, do prognozowania, gdzie mogą znajdować się złoża mineralne do celów wydobywczych.

Chociaż istnieje niewielka liczba firm w Polsce działających w tym obszarze. większość możliwości pojawia się za granicą. Co robią geolodzy o specjalizacji eksploracji? Czytaj dalej, aby poznać najważniejsze informacje!

Geolodzy Ci są odpowiedzialni za identyfikację i ocenę lokalizacji, ilości i jakości złóż kopalin. Ich praca może być oparta na pracy biurowej, chociaż praca w terenie jest konieczna do zebrania i przetestowania próbek odwiertu.

Typowe obowiązki obejmują:

  • badanie struktury i ewolucji Ziemi i jej zasobów naturalnych

  • planowanie programów poszukiwania miejsc dla ropy, gazu, wody, minerałów itp.

  • geodezja i mapowanie stron obiecujących geologicznie

  • zbieranie i rejestrowanie próbek

  • analizowanie danych geologicznych przy użyciu specjalistycznych aplikacji komputerowych

  • stwierdzenie ryzyka wydobycia

  • przygotowywanie raportów

  • doradztwo kadrze kierowniczej, technicznej i inżynierskiej w zakresie opracowywania rezerw

Nieobecność w domu przez długie okresy czasu jest powszechna, ponieważ często konieczna jest praca międzynarodowa. Często wymagane są także długie godziny pracy, praca w systemie zmianowym i praca w weekendy.

Typowi pracodawcy

Geologowie tego rodzaju są zazwyczaj zatrudniani przez organizacje działające w branży wydobycia kopalin, firmy naftowe i firmy konsultingoweh. Niektórzy geolodzy poszukiwani mogą pracować jako samozatrudnieni konsultanci.

Chociaż istnieje niewielka liczba firm działających w tym obszarze w naszym kraju to szeroko otwarte są bramy dla takich specjalistów na całym świecie. Istnieje silna konkurencja w zakresie wolnych miejsc pracy, więc przydatne może być odpowiednie doświadczenie geologiczne zdobyte podczas wakacji lub pracy na stanowiskach młodszych. Oferty pracy są ogłaszane w krajowych gazetach, przez Internet i wyspecjalizowane agencje rekrutacyjne. Przydatne strony internetowe do informacji również są zasobem, z którym warto się zapoznać. Jedną z nich jest http://www.interra-geologia.pl/ tam też można szukać informacji na ten temat.

Proces rekrutacji prawdopodobnie obejmuje wywiad techniczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak może wyglądać twoja pensja, zapoznaj się z informacjami w sieci na temat tego, ile możesz zarobić na nauce geologii w kraju i za granicą.

Wymagane kwalifikacje i szkolenie

Aby zostać geologiem eksploracyjnym, musisz mieć stopień naukowy w odpowiednim temacie, takim jak geologia, geofizyka, geonauka lub nauka o Ziemi. Niektórzy pracodawcy oczekują również odpowiednich kwalifikacji podyplomowych w określonym obszarze geologii lub geologii, takich jak hydrogeologia lub geologia naftowa.

Praca wiąże się z wysokim poziomem odpowiedzialności, ponieważ pracownik musi zapewnić dokładność prognoz – inicjowanie procesów ekstrakcji jest często bardzo kosztowne, a błędy mogą być kosztowne.. Po uzyskaniu wystarczających kwalifikacji i doświadczenia możesz ubiegać się o status geologa w Towarzystwie Geologicznym.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>